Prehistoric Kingdom – NOVINKY – Předběžný přístup do dinosauřího parku je tady!

Dinosauří tycoon Prehistroric Kingdom je asi povinností pro každého milovníka obřích vyhynulých mazlíčků, které se vědcům v téhle hře povedlo přivést zpátky k životu v naprosto unikátním parku. Zatím je k dispozici jenom Early Access verze, ale už teď jde o docela pěknou konkurenci pro Jurassic World Evolution 1 a 2.

  • Datum vydání: 27. dubna 2022
  • Vývojář: Blue Meridian
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

Nechci úplně tvrdit, že Prehistoric Kingdom s nižší cenovkou jenom kopíruje Jurrasic World Evolution, ale jisté podobnosti tady jsou. Obě hry si zakládají na realistické grafice. Od dokonale vymodelovaných stébel trávy, vlnících se ve větru spolu s tím, jak obří stvoření máchají ocasy, až po kůži samotných velikánů. Všechno vypadá na pohled lákavě a to je podle mě dobře.

Gameplayově jsou si taky dost podobné, což se asi dá čekat v žánru tycoon her. Každý druh potřebuje svoje vlastní místečko, ideálně pěkně vysokou ohradu s elektrickým ohradníkem navrch. Aby se dinosaurům dařilo, je potřeba zařídit jim přísun potravy, čas od času léky… A k tomu potřebujete peníze, které získáte přivedením návštěvníků do parku.

Momentálně je v Early Accessu hry dostupných 27 druhů dinosaurů, na třech mapách – Británie, Španělsko a Kostarika. Kampaň jako taková zatím ve hře není a docela tam chybí. Místo toho je tam tutoriál s anglickým dabingem, který vysvětluje co a jak, no snaží se o to. Ne, že by vás nic nenaučil, ale třeba nevysvětluje uživatelské rozhraní.

Při hraní na jedné z map můžete zamířit buď do Challenge modu, kde si vyberete jednu ze tří obtížností a snažíte se nezkrachovat. Nebo si to namíříte do sandboxu, kde bez jakýchkoliv omezení můžete tvořit. Tady bych se zastavila, protože volnost je opravdu neuvěřitelná. Podobně jako například v Planet Coaster z jednotlivých bloků tvoříte vlastní budovy i dekorace a celý park si tím přizpůsobit jenom sobě.

Vývojáři mají v plánu pravidelně přidávat do hry nový obsah, každý měsíc by se měl objevit update. Každé tři měsíce se přihlásí o slovo větší update s novými dinosaury a mapami. A takhle to půjde následující dva roky. Dokud nebude hra hotová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *