Prey – NOVINKY – Vydání nového traileru

Veselme se, protože před nedlouhou dobou byl vydán již druhý gameplay trailer na jednu z nejočekávanějších novinek letošního roku. Tahle singleplayerová akční střílečka z pohledu první osoby měla být původně pokračováním dosti úspěšného prvního dílu z roku 2006, ale její vývoj byl již před třemi lety oficiálně přerušen. Až v loňském roce jsme se dočkali nových zpráv o tomto projektu a ukázalo se, že hra nakonec přeci jen opět vstoupila do vývoje a opravdu již tentokrát vyjde, i když se nebude jednat o hru navazující na první díl, ale spíše bude jeho předělávkou, a tak ponese i stejné jméno – Prey. To ale také znamená, že vlastně s prvním dílem nemá skoro nic společného, což nám potvrdil Raphael Colantonio, který je hlavou Arkane Studios, jež tuto hru vyvíjí. Prakticky se jedná o kompletní novou image pro stejnou značku a od tohoto dílu pak chtějí vývojáři také dále navázat, pokud bude hra úspěšná, klidně i několika dalšími díly (konkrétní informace však nejsou vůbec potvrzeny, vše bude tedy nejspíše závislé na komerčním úspěchu tohoto dílu).

Hra se odehrává v roce 2032 v alternativní časové linii, kde J. F. Kennedy přežil atentát a to pak skrz takzvaný „motýlí efekt“, který je mezi herními vývojáři velmi oblíbený, způsobilo naprosto jiný průběh událostí. Díky tomu, že Kennedy více zainvestoval do vesmírného programu a dokázal spojit své snahy i s Rusy, se lidstvo již před několika desítkami let vydalo prozkoumávat hlubiny temného vesmíru a kolonizovat. Výrazně je to znát třeba již na architektonické podobě celé stanice, která vypadá opravdu velmi netradičně.

Také se nebude jednat o bezduchou střílečku, ale hra bude mít silné RPG prvky a dokonce vaše volby (například zabití různých příběhových postav) velmi silně ovlivní vývoj celého příběhu. A také vám nabídne možnost přeměnit se v různé předměty, jako třeba hrníček. No řekněte, není to super?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.