Přijde ještě vůbec někdy Dead Island 2? – NOVINKY

Málokoho nechal kdysi v roce 2011 klidným videoherní počin jménem Dead Island. Šlo o zajímavě provedenou zombie FPS akci, ve kterém byl kombinován hnus zmírajících zombií, společně s krásami tropického ostrova. Hra navíc měla poměrně pěknou audio-vizuální stránku, soubojový systém byl na rok 2011 naprosto revolučním a mlátit zombiím o hlavu například pánvičkami či trámky ze zbořených stánků, kdo by to nechtěl vyzkoušet. Upřímně, jak o té hře mluvím, hned bych si ji znovu zahrál. Při výčtu superlativů nesmím opomenout ani skvělý RPG systém a vylepšování zbraní. Dva roky po premiéře vyšlo pokračování Dead Island: Riptide, které ale než druhým dílem bylo spíše zdařilým DLCčkem. Kam se ale série Dead Island posune?

Pamětníci jistě vzpomenou, že v roce 2014, v létě, na konferenci E3, byl k vidění trailer na Dead Island 2, plnohodnotné pokračování původních dvou dílů. Později se na internetu objevily i poměrně zajímavě vyhlížející gameplay záběry, ale nyní jsme v roce 2018 a nic se nezměnilo. Dead Island 2 nikde. Čekáme marně. I když ne tak docela. Polské studio Techland má totiž za sebou velmi úspěšný počin jménem Dying Light, který jasně odkazuje na univerzum Dead Island. K tomu všemu Poláci chystají i druhý díl Dying Light 2, které ukázali ne E3 a vypadá opravdu zajímavě. Kam se ale poděla samotná myšlenka na Mrtvý ostrov?

Pravděpodobně, podle slov vývojářů, stále přetrvává. Na Twitteru totiž vývojáři z Techlandu schytávají jednu nadávku za druhou za to, že nedokázali již čtvrtým rokem fanouškům přinést očekávaný Dead Island 2. Správce twitterového účtu Dead Island zmínil, že Dead Island 2 je stále na cestě, fanoušci jen musí být trpěliví. To nám nabízí docela dobrý pohled na to, že Dying Light vlastně může být klidně jen jakýsi projekt, aby Techland jaksi zasytil nedočkavé fanoušky, ovšem v pozadí může dál pracovat na vybroušeném diamantu v podobě Dead Islandu 2. Kdo ví…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *