Probius – NOVINKY – Nový hrdina do Heroes of the Storm

Lúcio se ve hře objevil teprve dost nedávno a už se rozhodli vydat dalšího hrdinu. Blizzard se snaží plnit, co slíbili, a také nejspíš nadále reagují na vlnu nevole, která se zdvihla poté, co byli v průběhu několika měsíců vydáváni pouze hrdinové ze světa Warcraftu a ještě k tomu převážně asasíni.

Takže po supportovi Lúciovi z Overwatche chce uklidnit i fanoušky StarCraftu, a tak do hry již brzy přibyde Protosská sonda – Probius (nyní je již dostupný na testovacích (PTR) serverech, nicméně do hry na ostatních regionálních serverech se dostane až s příštím patchem). A aby se vyhovělo i druhému požadavku, tak se samozřejmě nejedná o žádného asasína, nýbrž je to po velmi dlouhé době přidaný nový specialista. Jeho ukázkový trailer prozradil, že se jedná o onu hrdinnou sondu z prvotní scény Legacy of the Void.

Stejně jako Lúcio, ani Probius nebude mít klasického mounta, ale trait Worker Rush. Probius sám o sobě se pohybuje o 10 % rychleji než normální hrdinové (což je stále o 10 % méně, než například Lunara) a lze také tuto schopnost aktivovat, čímž se jeho rychlost zvýší o 50 % po dobu 5 sekund (pokud však v průběhu této doby na něj někdo zaútočí, vrátí se zpátky na svých 10 %).  Probius má aktivovatelný trait, kterým tvoří Pylony, až dva mohou být aktivní v jednu dobu a v jejich okolí se Probiovi velmi rychle doplňuje mana – mimo jejich dosah se mu mana však neobnovuje vůbec, také toho příliš nevydrží, lze je lehce zničit nepřátelskými útoky.

Jeho první schopnost – Disruption Pulse – je podobný jako Jainy Frostbolt, ale s menším poškozením (nicméně má spoustu talentů, které toto poškození zvyšují), jedná se tedy o jednoduchou střelu vpřed. Druhou schopností je Warp Rift, plošný útok který zpomaluje nepřátele v okruhu (je dost velký na to, aby pokryl celou vlnu minionů), avšak jeho vytvoření trvá 1,25 sekund. Tato schopnost trvá několik vteřin, ale lze jí zkombinovat s předchozí schopností – pokud Probius vystřelí Disruption Pulse do této oblasti, Warp Rift vybouchne a udělí poškození všem v dosahu. Další schopností je Photon Cannon, který však funguje pouze v přítomnosti Pylonů a v jejich okolí uděluje nepřátelům poškození. Na výběr má tradičně ze dvou ultimátních schopností. První z nich je Pylon Overcharge, který, jak již název napovídá, lze použít pouze s aktivními Pylony, které touto schopností dostanou o 50 % větší výdrž skrz štíty a útočí na nepřátele v okolí po dobu 10 sekund. Druhá ultimátní schopnost vytvoří Null Gate, která masivně zpomalí nepřátele, kteří touto branou projdou, a zároveň jim uděluje poškození po dobu průchodu.

Prozatím to vypadá, že by Probius mohl silně konkurovat ostatním specialistům, kteří již ztrácejí na svém půvabu, hlavně díky masivnímu zpomalování nepřátel spolu s dostatečně vysokým poškozením, které má Probius k dispozici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *