Project 007 – NOVINKY – Nová James Bond hra ve vývoji!

Práva na další hru se slavným agentem 007 v hlavní roli visí už pár let ve vzduchu a z dobrého důvodu. Zatímco knihy a filmy trhají prodejní rekordy a jsou oslavovány kritiky i fanoušky, o hrách s Jamesem Bondem se radši nemluví. Dánské studio IO Interactive, které stojí za Hitmanem, se pohled na hry s agentem 007 pokusí změnit.

Project 007 (pracovní označení hry) vývojáři oznámili krátkým trailerem 19. listopadu. Samotný trailer toho ale moc neodhaluje, v podstatě kopíruje známou úvodní scénu z filmů, doprovázenou ještě známější melodií. Ruka v rukavici vloží náboj do hlavně a vystřelí kulku, to všechno ve 4K.

Na stránkách vývojáře je naštěstí trochu víc informací. IO Interactive potvrzuje, že pracují na hře s Bondem v hlavní roli. Hra nabídne úplně nový příběh, vytvořený pro potřeby hry. Hráč si bude muset zasloužit status 00 a dokázat, že je tím nejlepším operativcem na britské půdě. Studio tím podle mě celkem riskuje, protože buď přijde s mistrovským dílem nebo s naprostým propadákem, i když IO Interactive úzce spolupracuje s filmovými studii MGM a EON, udělat dobrou hru s Jamesem Bondem se zatím nikomu nepovedlo.

Bude trvat možná i pár let, než se Project 007 dostane na naše harddisky. Studio momentálně hledá nové lidi, kteří by se zapojili do práce na tomto projektu, což naznačuje, že je hra ještě v počáteční fázi vývoje. Podle vývojářů bude hra hotová nejdříve v roce 2022. Už teď víme, že se plánuje verze pro konzole i PC.

Jestli je odkaz Iana Fleminga v dobrých rukou se hned tak nedozvíme, ale Hitman je velice úspěšná herní série a myslím, že žádné jiné studio nemá tolik zkušeností s tvorbou her s agentem v hlavní roli.

Bohužel by hru mohl ještě před vydáním ohrozit nový film No Time to Die, po několika odsunech kvůli koronaviru, spekulacím kolem děje filmu a nové ženské představitelce agenta 007, se možná pohled fanoušků na celou série ještě změní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *