Project Hospital – NOVINKY – Český simulátor nemocnice dostává zelenou

Českých her světového měřítka pomalu přibývá a my jsme za to rádi. O to spokojenější jsme, když se na obzoru zjeví hra s českými kořeny, ba kompletně českého ražení, která uspěje u kritiků po celém světě. Takovými ambicemi disponuje titul Project Hospital, který se inspiruje například v sérii Prison Architect a snaží se vytvořit komplexní strategii na téma nemocnice. Project Hospital chce zaujmout svou originalitou, otevřeností, sandboxovým přístupem k hraní a především notnou dávkou zábavy, kterou nám chce věnovat.

Vývojáři slibují mohutnou porci zábavy a obsahu. Hraní se prý rozdělí do tří zásadních odvětví. Prvním je budování vašeho nemocničního zařízení, kdy půjde o to, abyste co nejlépe navrhli ordinace, čekárny, chodby nebo například výtahy či toalety. Druhý bod vašeho hraní je managment. Pod tím si lze představit mnohé, ale v základě se jedná o řízení vaší nemocnice. Tedy nabírání zaměstnanců, čímž nejsou myšleni pouze doktoři, ale i sestřičky, uklízečky, údržbáři a tak podobně. Tím pravděpodobně nejzajímavějším je poslední funkce, tedy funkce lékaře. Vy, jakožto lékař, budete mít naprostý přehled o pacientech, kteří vyhledají vaši pomoc, o jejich problémech a o jejich nemocech. Zlomená ruka, chřipka, angína a tak dále, to jsou jen obyčejné choroby, ale může se stát, že budete muset pozvat svůj lékařský tým k opravdové raritě. Bude tedy i vaším posláním objevit nové choroby.

Jak jste asi pochopili, chystaný titul Project Hospital uspěl jak u kritiků, tak u hráčů a je v cílové rovince před finálním vypuštěním. K tomu má dojít příští rok, budeme tedy doufat, že to bude v první polovině roku. Project Hospital bude zprvu dostupný pouze na PC a to skrze platformu Steam, nemůžeme ale vyloučit ani budoucí náklonnost ke konzolím, podobně jako je tomu u duchovního otce těchto her, titulu Theme Hospital.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *