Project Scorpio neoficiálně představuje hardwarovou výbavu – NOVINKY

11. 04. 2017 Jakub Fišer
962 zhlédnutí

Výdrž a durabilita minulé generace herních konzolí nás i v dnešních dnech nepřestává překvapovat. Tak například Xbox 360 vydržel v plném proudu až 8 dlouhých let. Ano, skutečně na tuto konzoli vycházely hry celých osm let. A je až k nevíře, že na stroji, na kterém běžela FIFA 08, šlo následně i docela obstojně poslední Grand Theft Auto. Ale dost historie, dnes máme novou generaci konzolí, které oproti „old-gen“ konzolím umí naprosté divy. Dalších ukázkou technologické vyspělosti v herním průmyslu je vedle PlayStationu 4 Pro subgenerační obměna i u Microsoftu, došlo totiž k neoficiálnímu představení konzole, která dlouho vystupovala (a ještě nějaký ten čas vystupovat bude) pod názvem Project Scorpio.

Scorpio, můžeme-li mu takto familiérně říkat, ještě nemá oficiální cenu ani jméno a ani design, to vše si Microsoft šetří na letní herní konferenci E3, kde s největší pravděpodobností dojde k představení nové subgenerace konzolí od Microsoftu. To, co ovšem s přesnosti víme je hardwarová výbava zařízení. Scorpio nabídne osmijádrový procesor s taktem 2,3 GHz, grafický čip se čtyřiceti samotnými jednotkami s taktem 1,17 GHz, dále potom 12 GB RAM a 1TB pevný disk. Praxe je taková, že Scorpio může ve finále dosahovat až o čtvrtinu lepších výsledků, než původní Xbox One. To hlavní je ovšem fakt, že Scorpio bude připraveno rozbíhat hry ve 4K rozlišení a to na 60 snímcích za vteřinu. Zároveň posun oproti Xboxu One S nemůže být zas takový, neboť na Scorpiu si budete moci zahrát v plném rozlišení i hry, které již vyšly na Xbox One.

Microsoft také s novým Scorpiem daleko více cílí na zákazníky jako na hráče a ten tam tedy je multimediální stanice v podobě Xboxu One; Scorpio je zkrátka hlavně na hry. Toto je zatím na nějaký čas vše, co jsme se o Scorpiu mohli dozvědět, další novinky nás ale ještě čekají a pak především v létě, kdy by design celé konzole měl vyjít na světlo.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0