Project Warlock – RECENZE – Vše, co chceme od FPS!

Project Warlock je retro FPS, která vypadá jako by vyšla před skoro 30 lety, ale ve skutečnosti má jenom jeden měsíc. Nadchne všechny old school hráče, a přitom má co nabídnout i těm, kteří si původní DOOM nebo Hexen pamatují jenom z vyprávění. Jediné mínus celé hry je, že o ní ví strašně málo lidí.

  • Datum vydání: 6. prosince 2018
  • Vývojář: Buckshot Software
  • Platforma: Microsoft Windows

Za celou hrou stojí jeden mladík, jmenuje se Jakub Cislo a je mu teprve 19. Vyrůstal právě na hrách jako je Wolfenstein 3D, DOOM, Hexen nebo Heretic. Právě proto se rozhodl, že videoherní svět potřebuje další pixelovou pecku, ne další Fortnite nebo PUBG. Na hře Project Warlock začal pracovat v roce 2016 a po úspěšné kickstarter kampani k sobě přibral další lidi, díky kterým Project Warlock vypadá tak, jak vypadá. Dost ale o vývojáři, který jde příkladem mladé generaci, je čas podívat se na hru.

Project Warlock je rychlá hra plná nepřátel, kterých je potřeba se zbavit co nejefektněji. Hráč se ujme role warlocka (někoho kdo ovládá mágiu), který sice vlastní magickou hůlku, ale nepohrdne brokovnicí, minigunem, plamenometem nebo třeba railgunem. Zbraně si můžete ve workshopu vylepšovat, a dokonce jsou ve hře i perky.

Projekt Warlock si bere to nejlepší ze starých i nových her. Levely jsou stavěná jako bludiště s několika sekrety, plné bossů a cenného lootu. Nejednoho hráče potěší hit boxy, která mají i základní enemáci v Projectu Warlock. Sice se ve hře nerenegeruje zdraví, ale k jeho doplnění máte spoustu příležitostí v průběhu hry. Musím ocenit, že v každé epizodě, která se odehrává na jiném místě, se ikonky zdraví a many mění a ladí s prostředím. Omezený je i počet životů a pokud vám dojdou, musíte hrát celou hru od začátku. A i když během průchodu hrou nepřijdete o všechny životy a dojdete na její konec, stejně si ji budete chtít zahrát znovu.

Project Warlock je must have. Nejen, že je hra zábavná sama o sobě, ale navíc je nabitá referencemi na ostatní hry (Deus Ex) a filmy (TO). Jeden průchod zabere asi 6 hodin, ale za 11€ je to víc než výhodná koupě, protože si tuhle hru nezahrajete jenom jednou a práce kterou studio Buckshot odvedlo, se prostě musí ocenit. Někomu může vadit „větší“ obtížnost a fakt, že si nemůžete hru jenom tak uložit, vypnout a za pár hodin se vrátit a pokračovat tam, kde skončil. Já osobně nevidím žádná velká mínus a díky Projectu Warlock pro mě rok 2019 začíná nadějně.

Hodnocení 9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *