Project Wingman – RECENZE – Indie arkáda, která strčí Ace Combat do kapsy!

Project Wingman je hra od tříčlenného týmu ze studia Sector D2 a na první pohled je jasně inspirovaná Ace Combatem. A to má svůj důvod, zmíněný vývojářsky tým je složený jak z fanoušků her jako je Ace Combat a H.A.W.X. tak leteckých arkád obecně. Jde tak o hru vytvořenou fanoušky pro fanoušky a jde to vidět.

  • Datum vydání: 1. prosince 2020
  • Vývojář: Sector D2
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, macOS

Project Wingman se odehrává v poměrně blízké budoucnosti, za nějakých 400 let bude objeven nový prvek Cordium, kvůli kterému se rozpoutá světová válka. Společnost, která spolupracuje s armádou potřebuje nové piloty do svých špičkových strojů a přesně tady přichází na scénu hráč.

Příběh na pozadí určitě je a zdá se i celkem promyšlený, ale ve hře nejsou žádné cutsceny a vlastně ani žádné postavy. Někteří hráči si právě na tohle stěžují, ale myslím, že se autoři snažili spíš hrát na nějaký realismus. Dostanete misi, cíl a stíhačku. Víc toho nepotřebujete vědět, neplatí vás za to, abyste mysleli, ale za sestřelení cíle.

Project Wingman připravil 24 letounů, ze kterých si hráč může vybírat a jsou mezi nimi moderní britské, americké i ruské letouny, jako F-4 Phanotm nebo MIG-21. Autoři hry kvůli licencím musely stroje ve hře přejmenovat, ale ve finále to ničemu nevadí. Narazíte i na několik strojů, které hráč ovládat nemůže, ty jsou vyhrazené pro nepřítele. A důležitá je i samotná munice, tady se můžete vybavit více než 40 typy pozemních i protivzdušných zbraní.

Obtížnosti v Projectu Wingman jsou dobře rozvržené, na jednoduchou se nepřátelé musí opravdu snažit, aby vás sundali, na tu nejtěžší se naopak musíte snažit vy. Ani jedna z obtížností nenabízí možnost savů během mise. Takže pokud se něco stane, vždycky jedete celou misi od začátku.

Gameplay je skoro identický s Ace Combatem, na velkých, barevných mapách vám svítí desítky cílů, ve vzduchu, na zemi a na vodě. A vy létáte sem a tam mapou a likvidujete cíl za cílem, s perfektním soundtrackem na pozadí a nekonečným žvatláním ve vysílačce.

Hra se dohrát za nějakých 15 hodin, samozřejmě podle toho jak často necháváte vybuchnout vlastní stíhačku. Po dohrání kampaně se odemkne volný let, kde si můžete zopakovat oblíbené mise. Ve hře je i Conquest mod, ve kterém na vás nalétají vlny nepřátel a čím víc jich sestřelíte, tím lepší vybavení si můžete odemknout.

Project Wingman sice není AAA hra, ale s Ace Combatem drží krok slušně. Stíhačky ve hře nejsou licencované a chybí cutsceny, ale při hraní obou herních modů se dostanete na herní dobu kolem 20 hodin a to je pecka.

Hodnocení 9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *