Projekt Sirius – Nejistá budoucnost zaklínačského projektu

Projekt Sirius byl v říjnu 2022 oznámen bostonským studiem The Molasses Flood a CD Projekt RED ho popisoval jako inovativní pojetí světa Zaklínače, které mělo být určeno nejen pro příznivce temných RPG, ale také pro širší publikum, včetně fanoušků Zaklínače od Netflixu, kteří dosud neměli žádné zkušenosti s virtuálním dobrodružstvím v Andrzeji Sapkowského světě.

Hra měla být v předprodukci a pracovní nabídky týmu The Molasses Flood naznačovaly, že měla mít nejen nezapomenutelný příběh pro stávající fanoušky Zaklínače a nové publikum, ale také kooperaci, kde by se hráči společně utkali proti protivníkům ovládaných umělou inteligencí.

Nicméně, nad projektem Sirius se stahují mračna. Práce na hře se nevyvíjely dobře a CD Projekt RED se rozhodlo zasáhnout. V aktuální finanční zprávě firma přiznala, že musela za rok 2022 odepsat 33,4 milionu polských zlotých (7,6 milionu dolarů) a 9,5 milionu zlotých (2,2 milionu dolarů) za první dva měsíce roku 2023. Firma odpis odůvodňuje vyhodnocením rozsahu a komerčního potenciálu projektu Sirius v jeho původní podobě a probíhající práce na definování nového rámce projektu.

Není zatím jasné, jak velký zásah CD Projekt RED provedl, ale minimálně dochází u tohoto Zaklínače k významným změnám. Existují spekulace, že všechno dosud vytvořené mohlo být smazáno a začíná se od nuly nebo že dojde ke kompletnímu zrušení projektu. Polský server GRYOnline se obrátil na CD Projekt RED, aby vysvětlil situaci kolem projektu Sirius. Zástupce studia sdělil, že rozhodnutí o budoucnosti projektu zatím nepadlo.

Vzhledem k nejistotě ohledně budoucnosti projektu Sirius je v současné době hlavním zaměřením CD Projekt RED vývoj další herní trilogie Zaklínače (poprvé na Unreal Enginu 5), remake prvního dobrodružství Geralta z Rivie, rozšíření Phantom Liberty pro Cyberpunk 2077 a úplně nový Cyberpunk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *