Propojení mobilních aplikací s počítačovými tituly

10. 02. 2016 Filip Starý
1 066 zhlédnutí

S nástupem masového rozšíření chytrých mobilních telefonů vzniklo mnoho nových příležitostí. Ať už pro vývojáře mobilních her, majitele sociálních sítí, hudebních studií, ale také i pro herní společnosti.

Někteří tvůrci vysoko rozpočtových počítačových her si rychle uvědomili přicházející potenciál chytrých mobilních telefonů a neváhali se proto zapojit do vytvoření aplikací, pomocí kterých lze počítačovou hru externě ovlivňovat nebo jí přímo v jistých formách hrát na mobilním telefonu. Watch_Dogs_ctOS-Mobile_CompanionApp_TrafficLight_Tablet_618x

Mobilní aplikace, popřípadě hry je nejprve potřeba rozdělit do několika základních skupin. V první řade nalezneme v mobilních online obchodech aplikace sloužící jenom k čistě reklamním účelům pro daný AAA titul. Tyto „hry“ jsou ve většině případů nehratelné a slouží pouze k propagaci hlavního titulu, viz The Sims 3. Další kategorií jsou hry, které též slouží z části k reklamním účelům, ale jejich zpracování je natolik kvalitní, že poskytují i dobrý herní zážitek. Většinou se jedná o různé typy miniher vytvořených na téma hlavního titulu, například mobilní hra Watch Dogs Companion. Třetí kategorii, která je pro nás nejzajímavější tvoří mobilní aplikace, které jsou přímo propojené s titulem na stolním počítači a mohou ho ovlivňovat.

companion_app_2

Typickým příkladem je mobilní hra Assassin’s Creed IV Companion. Společnost Ubisoft vytvořila aplikaci, která je výborným pomocníkem při hraní titulu na PC. Pomocí aplikace lze uskutečňovat obchodní mise a vydělávat tak peníze, které lze následně uplatnit v samotné počítačové hře. Zmíněné obchodování lze provádět i v prostředí hlavní hry, ale je velmi zdlouhavé a omezuje herní zážitek samotného titulu. Mobilní aplikace je tak výborným doplněním a i když hráč nesedí zrovna u počítače, může si do hry vydělávat peníze.

Toto je jeden z mála příkladů, který má v herním průmyslu budoucnost a ukazuje, jakým by se mobilní aplikace v souvislosti s počítačovými hrami měli ubírat.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0