První dojmy z hraní O víně a krvi – TÉMA

V našich prvních dojmech dáme jasnou odpověď na otázku, zda nový datadisk k Zaklínači 3 s názvem O víně a krvi stojí za koupi. Předem bych rád uvedl, že tento článek nehodnotí, nýbrž poskytuje jakési základy recenzi. Tu mimochodem čekejte příští týden.

bw 5

Update na novou verzi 1.21

Krátce před vydáním nového datadisku polští tvůrci uvolnili jeden z největších patchů vůbec. Zahrnuje opravy různých bugů, glitchů, ale především díky němu hráč získá nový vzhled herního interface. Toho se dočkal především inventář a menu ve hře samotné. Nutno dodat, že tento nový update přidává i lepší grafiku, která se nám opravdu zalíbila.

Velikost datadisku

…se nezdá nijak závratná, protože obsahuje asi jen osm gigabytů dat. Slušná porce, i když ne tak velká jako základní hra. Přitom samotný update vyjde zhruba na pět gigabytů, a tak jde vidět, že si CD Projekt RED dal velkou práci i s obsahem pro vlastníky základní hry.

bw 3

První krůčky Toussaintem

Kdybyste porovnali Velen ze základní hry a Toussaint, který se objevil až v tomto novém datadisku, najdete stovky rozdílů. Tím největším se jeví samotná stylizace prostředí, jež připomíná pohádkovou krajinu plnou sytých barev. I když tedy Toussaint působí dojmem klidné krajiny, nebojte se, i tady řádí krvežíznivá monstra. O tom se mimochodem přesvědčíte hned v úvodu hry, kdy vás vyzve kněžna Anna Henrieta, abyste se k ní přidali. Žádá od vás zabití příšery, která vraždí urozené rytíře. Jakmile se Geralt pustí do případu, vyplynou nečekané okolnosti. Vše se zdá trochu složitější, protože v Toussaintu řádí chápavá příšera. Nechceme vás připravit o zajímavé rozuzlení, a tak jen dodáme, že se příběh v novém datadisku vážně povedl. Líbí se mi jak z pohledu čtenáře knih, protože obsahuje nemalé množství zmínek ze ságy, ale tak i samotného hráče. Takže z tohoto pohledu datadisk vůbec nezklamal, ba právě naopak.

Vydá za samostatnou hru

Ano, O víně a krvi se sice neprodává v plné ceně, ale o to víc se člověka zamlouvá jeho délka trvání. Ta se odhaduje téměř na třicet hodin čistého času, zahrneme-li hlavní dějovou linku a všechny vedlejší úkoly. Těch datadisk přidá velké množství, nejvíc jich získáte pročítáním vývěsek. Za zmínku stojí také zaklínačské zakázky, kterých jsem zatím vyřešil asi půltucet. Každá se od té předchozí velmi liší a všechny vám předvedou, že Zaklínač 3 stále nabízí velmi solidní obsah.

bw 4

Sbohem a šáteček

Geraltův výlet do knížectví Toussaint patří k jeho posledním dobrodružstvím na herní scéně. Škoda, CD Projekt RED nerad ždímá svou značku, i když tady by jí to malinko prospělo. Nicméně jsme rádi za jejich ochotu netahat z nás ochotných hráčů peníze. Ačkoli pouhé dva datadisky nám připadají trochu málo. Přesto se těšíme, až jednou znovu uvidíme nového Zaklínače, třeba už ne s Geraltem, ale co třeba s Ciri? Teprve čas ukáže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *