PSP – RECENZE – Které hry zkusit?

PSP – PlayStation Portable není v dnešní době nic nového, ba naopak. Jedná se již spíše o „zastaralou“ herní konzoli do ruky, která se ale opět začíná hojně prodávat na internetových stránkách, nebo bazarech. Jenže je zde problém. Které hry stojí vůbec za ten čas, který hraním strávíte a za peníze, které zaplatíte?

Her není úplně moc, a já vám alespoň představím pár her, které jsem měl možnost zkusit. Základ je GTA, to nesmí chybět u žádného vlastníka PSP. Bohužel, zklamání bude pro ty, kteří si myslí, že budou moci hrát totožnou hru, jako je na PC, či na PS2. Pro PSP byly vytvořeny 3 verze. GTA Vice City Stories – kde město je totožné s tím, co je na PC, ale začínáte na druhé straně ostrova, za jinou postavu a plníte jiné úkoly.  Potom je zde Liberty City Stories a Chinatown Wars.

Jako druhou hru, kterou bych doporučil, je: Piráti z Karibiku – Dead Mans Chest. Hrajete zde za Jacka Sparrowa a potácíte se různě po mapách, kde sbíráte flašky rumu, kterými můžete natlouci ostatním pirátům hlavu. Dále plníte různé úkoly a hádanky a prolézáte místy, kde byste se sami rozhodně brodit nechtěli.

Další z her, které mají podobný styl hraní, je Assasins creed Bloodlines. Zde plníte úkoly, lozíte po domech a snažíte se být co nejméně nápadní. Na PSP překvapivě dobrá hratelnost, jen je třeba si zvyknout na to, které tlačítko spolupůsobí s druhým a naopak.

Pro příznivce závodních her bych doporučil buď Toca Race Driver 2, kde to sice malinko vázne s brzděním, ale opět opakuji – na PSP dostačující, nebo Need for Speed Carbon. Zde je bohužel špatné to, že není otevřená mapa, jezdíte pouze závody, ale postavy, které k normálnímu Carbonu patří, které vám pomáhají v závodech, zde rozhodně nechybí. Jediné, co je o ničem, je to, že auta moc neskáčou, spíše jsou přilepené k zemi.

Zkoušel jsem také Lord of the Rings Tactics, ale není  to hra pro mne, ale myslím že nápad dobrý. UFC 2010 je vcelku hra o ničem, maximálně až novější verze. Prostě to boxování a kopání, nevím, absolutně mne to nenadchlo.

Dantes inferno je RPG, kde hlava nehlava bojujete s ostatními vojáky, klikáte, co vám přijde pod prst a čas od času na vás posečká BOSS, nebo se budete muset „utkat“ s  různými skákačkami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *