Ptero ZX – HARDWARE – Tak trochu jiná herní židle

Herní křesla jsou velmi častým a diskutovaným tématem, obzvlášť když se podíváme na pole profesionálního gamingu. Nejznámější značka DX Racer sice obsadila trh, ale to neznamená, že zde nezůstává prostor pro inovace. Mimo jiné, profesionální křesla drží cenovku poměrně vysoko. 

Společnost Evolveo představila herní křeslo Ptero ZX, které dokáže rozhodně zaujmout a to hned v několika ohledech. Základ křesla tvoří kovová konstrukce s nosností až 150 kg. Kolečka jsou pogumovaná a nápor by měla bez problémů zvládnout. Díky pogumování jsou vhodná jak na měkký, tak tvrdý typ podlahy. Potah židle je tvořen PU kůží s různými stupni prodyšnosti. PU kůže dodává celému křeslu velmi luxusní vzhled. 

V čem je ale židle natolik výjimečná, že jsme se o ní rozhodli psát? V první řadě se jedná o bederní opěrku, která je vybavena masážními funkcemi. Ta je napájena třímetrovým USB kabelem. V průběhu hraní si tak můžete jednoduše pustit masáž. Mimo jiné tu je ještě jedna funkce. V sedadle křesla jsou zabudované dva 80mm ventilátory s rychlostí až 1 800 ot./min. V kombinaci s prodyšným materiálem tak tvoří dokonalé chlazení sedadla. To, že si můžete nastavit ruční opěrky jak výškově, tak rotačně již nezní tak cool, ale je vidět, že křeslo Ptero ZX má rozhodně co nabídnout, kromě krkolomného názvu. Křeslo disponuje opěrkou na hlavu a samozřejmostí je i možnost naklánění židle do 180 stupňů. 

Pojďme se podívat na samotnou cenu. Doporučená cena je stanovena na 4 990 Kč včetně DPH, což je více než příznivé. Otázkou na závěr zůstává ještě spolehlivost židle a elektroniky v ní. Na pořádnou recenzi si sice budeme ještě muset počkat, ale i tak se dá předpovídat, že USB kabel by mohl být problémem. Například v případě, kdy na něj hráč zapomene a vytrhne ho ze zástrčky nebo přejede. Zatím to ale vypadá velmi dobře a jde vidět, že herní křesla jdou dělat i jinak. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *