PUBG Mobile – MOBILNÍ HRY – Tohle nikdo nečekal! 1/2

Patrně neexistuje žádná jiná mobilní hra, která by mě za posledních pár měsíců překvapila tak, jako PUBG Mobile. Jedná se o předělávku klasického PlayerUnknown’s Battlegrounds na mobilní zařízení. Hlavní práci odvedli vývojáři z Tencent Games a výsledek je velmi zdařilý.

První co nás napadne je pravděpodobně ovládání. Jak to funguje, když se na PC jedná o klasickou střílečku. Pravda, je to trochu krkolomnější, ale stejnou měrou pro všechny. Levá část obrazovky slouží pro pohyb, pravá pro rozhlížení a na obou stranách jsou tlačítka pro výstřel. Následně můžete využívat zaměřování a samozřejmostí je i vlastní úprava ovládání dle vašich představ. Ve výsledku to ale funguje velmi dobře a po chvilce tréninku vás nic nezastaví.

Grafická stránka musela být velmi osekána, ale věrně kopíruje PC předchůdce. V současnosti do mobilní verze přidali i mapu Miramar, která z počátku dostupná nebyla. Rozhodně se nebojte, že byste byli ochuzení o některé lokace! Domky jsou trochu prázdnější, ale vše je na úkor plynulosti, aby hra šlapala na co největším rozpětí mobilních zařízení. Grafiku můžete částečně uzpůsobovat v nastavení.

Princip hry taktéž zůstává neměnný. Se stovkou hráčů letíte v letadle, výskok, padák a rychle lootit. Poté se začnou objevovat známe zóny, které vás dotlačí až do poslední desítky a pak se teprve začínají potit prsty.

Velkou pochvalu si zaslouží i princip botů, který vývojáři navrhli. Pokud byste totiž byli úplní nováčci a do arény by vás hodili s hráči, kteří mají již nahrány desítky hodin, tak by to byla pořádná nuda a headshot by přišel v prvních pár minutách. Jak to tedy funguje lépe? Nejdříve budete hrát hry s velkým počtem botů a jejich počet se bude zmenšovat s tím, jak vaše zkušenosti budou narůstat. Jak poznáte bota? Většinou jenom bezmyšlenkovitě běhá a když po něm začnete střílet, tak si jenom lehne. Přibližně po první desítce her už bude počet botů velmi nízký a nastane ten pravý battle royale. Díky tomuto principu vás tak hra neodradí a plynule se naučíte ovládaní na mobilním zařízení.

Pokračování v dalším článku…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *