PUBG – NOVINKY – Na co se můžeme brzy těšit?

Počáteční  nadšení sice opadlo a PUBG už není tou nejstreamovanejší hrou, ale to neznamená, že by se vývoj samotné hry zastavil. PUBG je pořád ve fázi s předběžným přístupem a dostává pravidelné updaty.

Pravděpodobně tou největší novinkou, na kterou se všichni hráči těší je nová desert mapa. Kaňony, ropné těžební věže, jeřáby, malé opuštěné obchody a čerpací stanice – něco zcela jiného než na co jsme doposud byli zvyklí. Vše bude obohacené i zajímavostmi jako je například vězení. Nehostinná krajina vychází z prostředí Mexika a při pohledu na první screenshoty jsem si okamžitě vzpomněl na atmosféru filmu Tahle země není pro starý (2007). Slavnostní odhalení mapy by mělo nastat již 7. prosince, a to bychom si rozhodně neměli nechat ujít. Je více než pravděpodobně, že toto obohacení přiláká mnoho nových hráčů. V budoucnu můžeme pravděpodobně očekávat i další mapy, ale množství práce, které vytvoření nové mapy požaduje je obrovské a tak máme nejspíš na další půlrok vystaráno.

Další nadcházejícím a dlouho očekávaným prvkem je lezení a přeskakování překážek, což je obrovským zásahem do hry a rozhodně není sranda vše uvést do chodu. V praxi to znamená zajistit, aby fungovalo vše 100% na každé překážce na mapě. Lezení na střechy, přeskakování plotů, vyskakování z oken, na vše zmíněné se můžeme těšit. Vývojáři měli již při prvním testování potíže, což dokazuje, že je to běh na dlouhou trať, ale hře to rozhodně dodá nový rozměr.

Velkým tématem jsou také zbraně, jejich vybalancování je klíčovým prvkem pro úspěšné battle royale. Nejnovějším přírůstkem by mohla být například Winchestrovka z roku 1894, pistole na světlice nebo bullpup puška AUG A3 a kulomet DP-28, které jsou již dostupné na testovacích serverech.

Díky výše zmíněným novinkám nám vývojáři jen dokazují, že se stále opravdu jedná o hru s předběžným přístupem a takové razantní změny by se rozhodně v plně vydané hře jen tak neobjevily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *