PUBG – NOVINKY – Nová mapa na testovacích serverech!

Rozhodně nechci, aby se každý druhý článek ode mě točil okolo Playerunknown’s battlegrounds, ale zrovna teď mi musíte odpustit, protože se prostě okolo této battle royale děje tolik zajímavých věcí a musíme se o tom zmínit.

Konečně je tu nová mapa z tropického prostředí. Sice zatím jenom v testovací verzi a s přístupem jen pro vybrané hráče, ale konečně toho víme mnohem víc! Mapa s názvem Savage představuje obrovskou změnu v tom, že její rozloha je 4×4, tedy čtvrtina oproti první a druhé mapě, které jsou 8×8.  Tato změna by měla zrychlit samotný gameplay, ale jak si povíme, může to mít i opačný efekt.

Nová mapa se skládá z třech částí oddělených řekami, na kterých se nachází dohromady šest mostů. Vzhledem k tomu, že se jedná o “tropickou” mapu, tak na ní nechybí spousta stromů a trávy, do které se můžete ukrýt. Mapa taktéž obsahuje výrazné skoky v nadmořské výšce a jedná se tak o mapu, která kombinuje elementy obou předchozích. Z Erangelu si vzala spoustu coveru a z Miramaru hornatý terén.

Jak již bylo řečeno, nová mapa běží na test serverech a má spoustu nedostatků. Jedná se prostě o jeden z prvních požadavků na feedback od hráčů. Vybavení dřevěných chatrčí bude teprve doděláno, taktéž sem tam chybí textury, ale již je jasné, jak bude mapa ve finále vypadat a jaký gameplay můžeme čekat. Na Savage naleznete například kokosovou farmu, pole s rýží a chrámovou oblast, která bude patrně terčem mnoha hráčů. Na levém horním ostrůvku se nachází hora, která poskytuje rozhled téměř po celé mapě a je tak výbornou snipeovací oblastí.

Rozměr mapy taktéž umožňuje snadný pohyb a zpomalení modré zóny, takže s ní většinou můžete bez problémů běžet a nijak vás neohrozí. Další velkou novinkou je dynamické počasí. Počasí jako takové bylo z PUBG odebráno z důvodu kritiky hráčů a teď se vrací v mnohem lepší podobě. Přistáváte na slunný ostrov a po pár minutách se spustí déšť nebo mlha. Následně lodí přejedete na další ostrov a zase vysvitne slunce. Dynamické počasí dodává hře nový rozměr a rozhodně to poskytne spoustu zajímavého gameplaye.

Co se týče výše zmíněného efektu “zrychlení” hry, tak tu máme menší problém. Lokací s dobrým lootem je totiž mnohem méně oproti velkým mapám a tak hráči většinou padají v obrovských skupinách a často se během pár minut stane, že na mapě zbude velmi málo hráčů a máme tu zase running simulator a taktéž ty, kteří se schovávají a čekají až někdo proběhne.

Nicméně ve výsledku nová mapa přináší mnoho nového a vše nasvědčuje tomu, že bude velmi úspěšná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *