PUBG – NOVINKY – Nové mapy, textury, zbraně a mnoho dalšího v roce 2018!

Přibližně před týdnem byly odhaleny plány PlayerUnknown’s Battlegrounds pro rok 2018 a rozhodně se máme na co těšit. PUBG neusíná na vavřínech, ale zásobuje nás pravidelně novým a kvalitním obsahem, který hru dostává stále výš, až na turnaje světového rázu.

Tou největší novinkou budou patrně další mapy. První z nich bude umístěna na ostrov a tentokrát se zmenší z klasických 8×8 km na 4×4 km. Proč? Již druhá mapa v pořadí – Miramar měla být o velikosti 4×4 km, ale vývojáři se nakonec rozhodli, že je to málo a Miramar byl vytvořen ve větším měřítku. To se ale nakonec patrně ukázalo jako ne příliš šťastný krok. Miramar se v mnohých případech setkal s kritikou ohledně příliš velkých a nepřehledných měst a spoustou volného prostoru, což dělá hru mnohdy nudnější a města jsou složitější na orientaci. Nová mapa by tak měla být poloviční a zajistit tak akci téměř v každé minutě hry.

Druhá nová mapa by měla zůstat v tradičním měřítku 8×8 km a zasazena by měla být do prostředí Jaderského moře. Vývoj této mapy je ale patrně stále na začátku a dříve než na konci roku se jí asi nedočkáme.

Jako další důležitý krok si vývojáři stanovili zlepšit estetickou stránku hry, zlepšit renderování objektů a obecně přispět k tomu, aby byla hra vizuálně přitažlivější. Samozřejmostí budou nová vozidla, zbraně a emoty, které se budou postupně objevovat s novými mapami a nejdříve se jich dočkají ti, kteří hrají na testovacích serverech.

Zajímavou novinkou bude i snaha zlepšit zvukovou stránku hry. Vývojáři to koncipují tak, že zvuk, který vaše postava vydává bude úměrný tomu, kolik toho nesete. Pokud tedy poběžíte s naplněným trojkovým batohem, budete snadněji detekovatelní. A nezapomíná se ani na doladění zvuků vozidel, které je více než žádoucí.

Poslední z hlavních novinek se týkají esportů a spectator systému obecně. Pokud sledujete PUBG turnaje, tak víte, že tato stránka hry rozhodně nezůstává pozapomenuta a vidíme velkou snahu vyjít pořadatelům turnajů, případně i hráčům s replay systémem vstříc. To je také patrně jedna z největších snah – dostat PUBG na vrchol v esportech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *