PUBG – ZAJÍMAVOSTI – Servery

Pokud jste hráči Světového fenoménu PlayerUnknown’s Battlegrounds, zajisté jsme si všimli velmi častých problémů se servery, které dokáží hru velmi znepříjemnit. Bluehole Studio se sice, dle jejich slov, snaží udržet krok s tempem, kterým se hra rozšiřuje, ale bohužel mu to ne úplně vychází. Problémy přetrvávají dlouhodobě.

Obrovský propad hodnocení na Steamu v období mezi 29.9. – 4.10. může být znakem více faktorů, ale problémy s připojením budou jedním z nich. Výjimkou nejsou ani recenze stěžující si na vydání nedostatečně optimalizované hry, ale na to mají vývojáři právo. Vše je přeci stále ve vývoji a hra je ve fázi předběžného přístupu.

Co je tedy hlavním kamenem úrazu? Obrovská kvanta hráčů. Ve fázi, kdy došlo k nejrychlejšímu rozšíření hry, se počet hráčů zvedl téměř o půl milionu za měsíc. S tím se prostě udržet krok nedá. Vybudovat silnou serverovou architekturu nejde dělat každý týden znovu. Zkuste si najít firmu, která vám do týdne upgradeuje, popř. vybuduje stabilně fungující servery pro půl milionu lidí.

Růst počtu hráčů byl taktéž velmi nepředvídatelný a virální rozšíření překvapilo téměř každého. Co s tím budou vývojáři dělat? V současnosti slibují postavení stabilnějších serverů, které by měly výpadky eliminovat, ale je to pravda? Bude takový počet hráčů dlouhodobý? Dle toho, že se PlayerUnknown’s Battlegrounds dostávají i na pole e-sportu se zdá, že by neměl být problém si udržet stabilní hráčskou základnu.

Dalším problémem je taktéž poněkud vysoká cenovka za titul, který je stále v předběžném přístupu a spousta hráčů prostě bude očekávat již skvěle optimalizovanou hru bez problémů s připojením. Studio se tak na herním trhu dostalo do zvláštní situace, ze které snad brzy najdou řešení. Osobně si nedovedu představit kolik peněz se v současnosti okolo PUBG točí a jaké jsou další plány.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *