Pyre – NOVINKY – RPG od tvůrců Transistoru

Letošní rok je opravdu nabitý skvělými novinkami, a to nemluvíme pouze o nejznámějších očekávaných AAA titulech, ale právě především o méně známých, přesto skvělých a originálních, indie hrách, kterým občas právě ani „ostřílená“ herní studia nesahají ani po kotníky. Jednou z takových bude – doufejme – i Pyre, nová hra od nezávislých vývojářů Supergiant Games, kteří však již nejsou na trhu úplnými nováčky. Ačkoliv je toto studio v provozu již osmým rokem, dočkali jsme se od nich prozatím pouze dvou her, kterým se však dostalo dost velkého úspěchu, snad jste o nich již také slyšeli – jedná se o duo Bastion a Transistor, které jsou pověstné především svým krásně barevným a hlavně velmi specifickým grafickým zpracováním.

A teď jim konečně po dalších 3 letech od vydání Transistoru přibyde do rodinky ještě třetí člen – a tou je další RPG, tentokrát s názvem Pyre. Bohužel na rozdíl od předchozích her od těchto vývojářů má tento díl vyjít zatím pouze na dvě herní platformy – na Playstation 4 a samozřejmě i na PC, doufejme však, že bude hra mít dostatečný úspěch na to, že se její působiště rozšíří i na ostatní konzole a třeba se jí dočkáme i v mobilní verzi.

V této hře se opět ocitáme v jakémsi fantasy světě, kde se setkáme s třemi vyhnanci, kteří nás budou doprovázet hrou a budou se postupně rozvíjet dle toho, jak si bude jejich vůdce Reader – tudíž hráč – přát. Pohybovat se krajinou budeme moci pouze přes den, v noci pak můžeme hledat zásoby, prozkoumávat hlouběji příběh tohoto světa, nebo pomoci svým společníkům ve zlepšování jejich schopností. Pokud se vám nechce hrát o samotě, k dispozici vám bude i lokální multiplayer, kde každý budete ovládat samostatný tým a snažit se porazit svého protivníka a pokud hra bude mít i nějaký úspěch, nejspíš nebude trvat dlouho a dočkáme se i klasického online multiplayeru, kterému se vývojáři údajně vyhnuli jen proto, že si nebyli jisti, zda by ho byli schopni včas dokončit. Ale tato zpráva samotná napovídá, že mají jeho pozdější implementaci v plánu.

Přesné datum vydání ještě není známo, vše co víme je, že tato hra vyjde někdy v průběhu letošního roku, a tak se snad ještě před jejím vydáním dozvíme i další informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.