Rayman Origins – RECENZE – Tentokrát ve 2D!

Rayman je jedna z nejstarších videoherních sérií vůbec. Od prvního dílu v roce 1995 se sice hodně změnila a to jak po stránce hratelnosti tak po té grafické. Rayman Origins se vrací ke svým kořenům, příběhem tak nikoho ani trochu nepřekvapí, ale ať už je to kvůli barevnému světu kolem nebo svižnému tempu hry, nebude chtít přestat hrát.

Datum vydání: 29. března 2012

Vývojář: UBIart Montpellier, Feral Interactive

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PlayStation Vita, Nintendo 3DS

Co přesně znamená návrat ke kořenům? Posledních pár dílů bylo ve 3D, Rayman tak skákal po svém světě sem a tam a zachraňoval své přátele. Rayman Origins vsází na 2D zpracování a zábavu klasické plošinovky. Příběh není ve hře vůbec důležitý, stačí vám vědět, že podivné stvoření připomínající králíka je Rayman a ten rád sbírá Lumíky. Nedostatek příběhu vynahrazují vtipné scénky.

Rayman Origns zajímavě vyřešil obtížnost. Hra je s postupem jednotlivými levely obtížnější. Zatímco na začátku hry se skvěle bavíte, někde v polovině si říkáte, jestli to vždycky bylo tak těžké a ke konci jste si jistí, že si každou úroveň dáte alespoň třikrát. Takže jestli zvažujete koupi Raymana pro mladšího sourozence, možná mu s hraním budete muset pomoct.

Jak už jsem zmínila na začátku, Origins je neuvěřitelně svižná hra. Nejen že musíte pořád skákat a běhat, vyhýbat se překážkám a sbírat Lumíky a Electoony. Po osvobození létajících příšerek dostane Rayman další schopnosti jako lezení po zdi nebo plavání. V jednotlivých úrovních jsou stejně jako například v Crash Bandicoot bonusové levely.

Celá hra je rozdělená na světy, ty se odemykají různými způsoby, například sběre Lumíků. Každý svět je nějak laděný, vypadá třeba jako džungle, poušť nebo tundra. A teprve v jednom ze světů si hráč může vybrat level, který chce hrát. Aby si hráč mohl zahrát všechny levely ve všech světech, musí posbírat skoro všechny Lumíky a Electoony ve hře a to zabere hodně času.

Rayman Origins je hra pro děti i dospělé. Graficky je naprosto famózní, celé hra je ručně kreslená a jde vidět, že si autoři dali opravdu záležet. Hra se dá projít za Raymana, ale i za jeho kamarády a vrátí se známé tváře jako třeba Globox. Jediný problém je obtížnost, která se nedá nijak upravit. Není to hra, která něčím překvapí, ale je to kvalitně zpracovaná skákačka a stojí za to.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *