Ready or Not – NOVINKY – Jsme připraveni?

Před více než deseti lety vyšla taktická střílečka SWAT 4. Hráči se vžili do role člena elitního týmu a likvidovali nejhorší kriminálníky. To všechno navíc v kooperaci. Fanoušci netrpělivě čekali na pokračování této série a chvíli to vypadalo, že už se ho nedočkají. Ready or Not není přímý nástupce, ale je na co se těšit.

Vývojář: Void Interactive
Platforma: Windows
Datum vydání: 2018

Vývojáři zatím moc informací o této novince nevypustili. Z toho co se dá vidět v traileru, je ale jasné, že spojení se SWAT 4 nebo Rainbow Six je na místě. Na začátku každé mise, se musí hráč podle mapky a drobného popisku rozhodnout, co si vzít s sebou. Použít lethal nebo nonlethal prostředky? Plynový granát nebo flashbang? Vpadnout do místnosti nebo postupovat takticky? Tahle hra by měla být hlavně o možnostech.

Vrací se zpátky herní mechaniky, na které už velká studia zapomněla. Rychlost pohybů postavy, jako chůzi nebo otevírání dveří, můžete kontrolovat kolečkem myši. Hráč se může vyklánět zpoza jakékoliv překážky a jak rychle bude potřebovat.

 

Hra se bude dát hrát jako singleplayer a kompetitivní nebo co-op multiplayer až s osmi hráči. Každá věc, kterou si hráč ponese u sebe, má svoje místo. Na opasku budou vyset nové zásobníky, zatímco na vestě budou granáty. Postava se pro každou věc natáhne jinam. Tyto animace by měli pomoci spoluhráčům. Uvidí tak, co přesně děláte a bude pro ně přirozenější a rychlejší se přizpůsobit situaci.

Stejné péče se dočkala balistika. Kulky se budou odrážet tak, jak by se ve skutečnosti odrážely a rozdíl by měl být i ve zpětném rázu. Tak jako ve SWAT 4 budou i tady různé typy brnění a bude tady stejný systém poškození. Dostane-li hráč zásah do nohy, rána nějakým způsobem ovlivní další postup.

Ready or Not je momentálně v pre-alfa verzi. Pracuje se na ní zhruba rok a do release verze nás minimálně rok ještě čeká. Jako platforma byl zatím uveden Windows a já sama si nedovedu představit tuto hru na konzoli. Je hodně brzo na vyvození nějakých závěrů. Ještě jsme se nedočkali pořádných záběrů ze hry, ale snad se brzo dočkáme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *