RealPolitiks – NOVINKY – Strategie ze současnosti

Už máte po krk ovládání historických mocenských uskupení, nebaví vás hry zaměřené na minulost a ovládání jiných planet a vesmíru je zase už trochu moc? Tak teď přichází zlatý střed toho všeho, za pouhých pár dní si totiž budete moci zkusit ovládat či decimovat naši krásnou modrou planetu hezky v současnosti. Maličké polské vývojářské studio si před sebe postavilo obrovskou výzvu, protože alespoň trochu realisticky zachytit vývoj událostí na základě vašich činů bez historických podkladů, které je možno využít v historických strategiích, ani bez neomezených možností, jako je tomu zase u her z budoucnosti, to už je docela velké sousto. Ale poprali se s tím docela slušně.

Hra sice není extrémně propracovaným politickým simulátorem, jako jsou někteří její předchůdci, ale více se podobá starším strategiím, jak v přístupu k řešení konfliktů, tak obecně v ohledu omezených možností řešení situací. Samozřejmě můžete mírumilovně podporovat nadnárodní smlouvy a vztahy se svými sousedy, ale to se pak v ovládání světa nejspíše daleko nedostanete. Ovšem proto je tu možnost sem tam shodit nějakou tu atomovku nebo podrazit svého souseda a vtrhnout k němu zadními vrátky. Ve hře se můžete zabývat přítomností a potýkat se třeba s postupným rozpadem Evropské unie, expanzí Islámského státu, nebo se třeba vyrovnávat s krizí v Jihočínském moři. Ale můžete se také dostat až několik stovek let do budoucnosti, kdy se hrstka zbývajících lidí vyrovnává s nukleární apokalypsou, nebo pomalu expanduje a začíná s kolonizací sluneční soustavy.

Pokud si touto hrou nejste jisti, vývojáři nám nabídli malou ukázku v podobě demoverze. Tam si vyzkoušíte roli jednoho ze dvou dříve obrovských států, kteří lační po svém starém území a slávě. Ať už se rozhodnete řídit zákeřné Německo, nebo odhodlané Rusko, osud Evropy zůstane pouze ve vašich rukou. Scénáře, které jsou pro vás v demoverzi připraveny vám mají v co nejkratším čase ukázat, jak vaše rozhodnutí ovlivňují chod dění a co vás může pak ve finální hře třeba také potkat. Demo vyjde již za tři dny a plná verze bude na Steamu dostupná již o týden později, 16. února.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *