Rebel Cops – NOVINKY – Proti korupci v kovbojském klobouku!

Série This Is the Police začala jako strategie/simulátor policejní stanice a prací s tím spojenou a dostala se až k taktické tahovce podobné XCOMu. Rebel Cops přináší do série víc akce a střílení, napnutý příběh a důležitá morální rozhodnutí.

  • Datum vydání: 17. září 2019
  • Vývojář: Weappy Studio
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, Mac OS

Pomáhat a chránit není motto tohohle města. Příběh v Rebel Cops se podobně jako v This Is the Police točí kolem skupinky šesti policistů, které si ještě nikdo nekoupil a je tak jenom na nich, aby svoje město zachránili. Není to nijak překvapivá zápletka na policejní hru, ale vývojáři příběh pěkně podávají a rozhodně vás nebude nudit.

Hra se skládá z několika příběhových misí a vedlejších úkolů, které jsou zcela dobrovolné, ale pěkně nafukují příběh. Navíc čas od času narazíte na oblasti, kde za trochu rizika a nepohodlí můžete získat šťavnatý loot. Bohužel, tady poprvé zjistíte, že hra není tak jednoduchá, jak vypadá v traileru a všechny odměny ve hře jsou těžce vydřené.

Rebel Cops je v podstatě akční hra, ve které se pořád něco děje, a i když musíte dopředu plánovat každý krok a vždycky myslet na stealth, moc si neoddechnete. Kulky létají vzduchem, a čekali byste, že každý váš policista bude mít služební pistoli, ale v praxi to vypadá trochu jinak. Získat zbraně chvíli trvá a taková golfová hůl nebo nůž taky nejsou k zahození.

Osobně mi přijdou nejzajímavější penalty. Skupinka policistů, za kterou hrajete sice touží po pomstě, ale pořád jsou to Good Guys. Takže střílení do civilistů a zabíjení náhodných kolemjdoucích nepřipadá v úvahu. Místo toho abyste naběhli na místo činu a zastřelili všechno, co se pohne, dostanete mnohem větší odměnu za to, že to vyřídíte pěkně potichu.

Rebel Cops nabízí dobrou akci, ale minimálně na začátku hru se budete držet každého rohu a modlit se, aby za ním nikdo nestál. Chytat zkorumpované vedení města není úplně originální, ale k téhle hře se to prostě hodí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.