Rebel Inc: Escalation – NOVINKY – Z mobilu rovnou na Steam!

Rebel Inc., strategie kombinující politické a vojenské zajištění oblasti postižené válkou se přesouvá na Steam jako Rebel Inc: Escalation. Doteď jsme si mohli hru zahrát jenom na mobilních zařízeních, a protože jde o celkem velkého žrouta baterky, nebyla to nejšťastnější volba. Naštěstí nám Steam kryje záda a my se můžeme podívat, co PC verze přináší.

  • Datum vydání: 15. října 2019
  • Vývojář: Ndemic Creation
  • Platformy: Microsoft Windows

Rebel Inc: Escalation rozšiřuje mobilní verzi hry, ale základ zůstává stejný. Úkolem hráče je zajistit stabilitu v pěti regionech, které byli zasažené válkou. Zničená města nemají přístup k pitné vodě, základní zdravotní péči, silnicím ani elektřině. Je na vás zajistit lidem dobré životní podmínky, udržet politiky na uzdě a dávat si pozor na rebely, kteří sem a tam přiběhnou na mapu a začnou ničit to, co už jste stihli opravit.

PC verze nabídne především nový obsah. Dosud jsme znali kampaň s pěti Afganistánem inspirovanými regiony, které hráč musel s pomocí různých leadrů nějakým způsobem stabilizovat. Escalation začne se stejnou kampaní, ale tvůrci mimo jiného přidali podporu Steam Workshopu a tím nám teoreticky zajistili stovky misí. Další novinkou je multiplayer s kooperativními a kompetitivními misemi.

Rebel Inc je na Steamu od poloviny října, zatím v Early Access verzi. Podobně jako Plague Inc. se Ndemic Creation spoléhají na zpětnou vazbu od hráčů a postupně s komunitou vylepšují hru. Plné verze bychom se měli dočkat v roce 2020, ale to jenom pokud se vývojáři nerozhodnout přidat opravdu velký update.

Rebel Inc mě bavilo od první chvíle, ale protože se mi hra nechtěla vypínat, byl můj mobil neustále připojený k nabíječce. Navíc jsem líná si mobil držet v ruce. Přechodem na Steam se vyřeší moje největší problémy. Za 14.99$ dostanete jednoduchou, ale dostatečně komplexní strategii, která rozhodně má budoucnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *