Rebel Inc. – MOBILNÍ HRY – Nejlepší strategie na mobil vůbec?

Už dlouho jsme se nepodívali na pořádnou mobilní hru. Dnes to napravíme se strategií Rebel Inc.. Jde o další hru od studia Ndemic Creations, které před pár lety vydalo strategii Plague Inc. a nechalo hráče rozsévat nejrůznější nemoci po celé planetě. V Rebel Inc. se zkumavek ani nedotkneme, budeme se totiž snažit sjednat mír na středním východě.

  • Datum vydání: 29. listopadu 2018
  • Vývojář: Ndemic Creations
  • Platformy: Android, iOS

Rebel Inc. je plnohodnotná strategie na mobilní zařízení, jakkoliv divně to může znít. Cílem hry je zajistit stabilitu v pěti regionech v kampani. Každý z regionů musí hráč zabezpečit minimálně na normální obtížnost, aby se zpřístupnil další region. A kromě rebelů vám život komplikuje korupce ve vašich vlastních řadách nebo nedostatek vzdělaných lidí a léků.

Stejně jako v Plague Inc. i tady se po většinu hry díváme na interaktivní mapu. Už ale nemusíme sbírat upgrade body, peníze se přičítají sami. Jako měna tady slouží dolary. A i když se staráte o rozvoj několika měst a stavíte nemocnice, školy a dálnice, váš rozpočet nejspíš nepřekročí hranici 100 dolarů. Vypadá to komicky, ale aspoň se to dobře počítá.

Peníze už máme, ale co s nimi? Přes záložku Operation se dostaneme k hlavní části hry. Jako první uvidíme celkový přehled operace, včetně rozpočtu a délky operace. Další záložka se týká civilní správy operace, tady najdeme možnosti jako je stavba škol, nemocnic, silnic nebo elektrického vedení a obecný rozvoj ekonomiky. V podstatě všechno ke zlepšování reputace. Reputace ukazuje, co si místní lidé myslí o vašich rozhodnutích a jestli klesne na nulu, končíte.

Vláda dostala v Rebel Inc. vlastní záložku. Rozvíjením různých oblastí můžeme snížit korupci v regionu navázat vztah s místními lidmi, a dokonce vytvořit domobranu. Armáda jako taková je tady na samostatné záložce, a kromě pozemních jednotek, má hráč k dispozici bezpilotní drony a v případě nouze nálety.

Nejlepší částí hry jsou rozhodovací tabulky. Každé rozhodnutí s sebou nese následky. Právě vzdušná podpora často končí zasažením civilních cílů a co s tím? Zamést všechno pod koberec, omluvit se nebo se o to prostě nestarat? A co když farmáři přijdou o část úrody? Samotnou kapitolou jsou potom mírová jednání, série rozhodnutí může rozhodnout nejen o osudu regionu.

Rebel Inc. je skvělá hra na mobil. Samozřejmě má několik nedostatků a upřímně doufám, že stejně jako Plague Inc. půjde na Steam. Pořád mluvíme o hře na mobil a časem se hra začne opakovat, ale osobně mám větší problém s tím, jaký žrout baterky to je (po hodině/hodině a půl hraní byla 3360mAh baterka skoro mrtvá). Rozhodně by se hra hrála lépe na tabletu kvůli většímu displeji, ale záleží, co komu vyhovuje.

Rebel Inc. najdete na Google Play i na App Store zadarmo a pokud byste chtěli podpořit vývojáře, můžete si ji koupit. Reklamy ale neotravují hráče ani v bezplatné verzi a pokud se hra opravdu chystá na PC, doporučuji její nákup spíš tam.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.