Red Dead Redemption – Remaster se nekoná! Příští týden vyjde port pro Switch a PS4

Úniky informací a zvěsti o návratu Red Dead Redemption 1 pro aktuální generaci se v posledních měsících šířily ve velkém. Některé tvrdily, že půjde pouze o port, zatímco jiné tvrdily, že půjde o plnohodnotný remake v enginu hry Red Dead Redemption 2.

Spekulace, teorie a tvrzení zasvěcených osob vyvrcholily včera, kdy společnost Rockstar oficiálně oznámila port hry, včetně fanoušky oblíbeného DLC Undead Nightmare, pro Nintendo Switch a PS4.

„17. srpna poprvé dorazí milovaný westernový zážitek Red Dead Redemption a jeho hororový doplněk Undead Nightmare na Nintendu Switch a moderních systémech PlayStation.“ tvrdí Rockstar Games. V této verzi si budete moci detailně projít obsahem příběhu Johna Marstona. V popisu hry je naznačeno, že zahrnuje kompletní obsah z GOTY edice a navíc něco „extra“. Tímto „extra“ by mohly být případné nové jazykové lokalizace. Bohužel, češtinu však opět nenajdeme. Můžeme se však spolehnout, že kromě základní hry nechybí ani expanze Undead Nightmare. Doufejme, že Double Eleven Studios, kteří za těmito verzemi stojí, nedopustí, aby se opakovaly problémy podobné těm v GTA Trilogy.

Verze bude k dispozici ještě tento měsíc, konkrétně 17. srpna, a bude stát 50 dolarů. Ve hře nebyly provedeny žádné změny, jde doslova jen o port, a i když je zařazení DLC Undead Nightmare příjemné, režim pro více hráčů nebude přítomen.

Tohle zdaleka nebyl remaster/remake, jaký fanoušci očekávali, a v komunitě to nedopadlo dobře. Ještě větší facka to byla pro hráče na PC, kteří se stále nedočkali vlastního portu hry a v tuto chvíli se možná ani nedočkají. Hráči napříč sociálními sítěmi často „odfláknutý remaster“ kritizují. Všichni, včetně mne, očekávali více.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *