Reigns: Game of Thrones – NOVINKY – Zima se blíží, Reigns už je tady!

Mohlo by se zdát, že karetní hra Reigns v dnešní době nikoho bavit nebude. A už vůbec ne taková, kde jenom přetahujete kartu z jedné strany obrazovky na druhou, podle toho, kterou ze dvou odpovědí chcete vybrat. Proto spoustu lidí překvapilo, že se právě taková hra stala jednou z nejlepších her roku 2016. V dalším roce se Reigns dočkala rozšíření v podobě nových karet a teď jsme v roce 2018 a Reigns se spojilo se známým seriálem a vzniklo něco úžasného.

  • Datum vydání: 18. října 2018
  • Vývojář: Nerial
  • Platformy: Microsoft Windows, Android, iOS, Mac OS, Linux

Jakým lepším způsobem si zkrátit čas při čekání na poslední sérii jednoho z nejpopulárnějších seriálů vůbec než tím, že si zahrajete hru právě z toho univerza? Na rozdíl od ostatních pochybných pokusů o převedení Hry o Trůny do virtuálního světa, Reigns se to podařilo překvapivě dobře.

Na rozdíl od seriálových postav máte jako hráč obrovskou výhodu. Na Železném trůnu už vaše sedinka je a jediné o co se snažíte je udržet ji tam. Z bohaté nabídky seriálových postav si vyberete ty, které vám budou stát po boku (a ideálně se vás nepokusí hned zabít), budou vám radit a pomáhat udržovat jakousi rovnováhu v Západozemí. Principem hry je poskytnout vám jenom dvě řešení daného problému a je tak asi jasné, že nemůžete potěšit všechny. Hra o Trůny tak díky téhle jedinečné mechanice dostává úplně nový rozměr a je to něco, co si opravdový fanoušek vychutná.

Jak už jsem zmínila, hru si asi neužije někdo, kdo viděl jenom plakát nebo něco zaslechl o knížkách. Reigns: Game of Thrones je záležitost výhradně pro fanoušky. Kolikrát jste si říkali, jak by šli všechny problémy vyřešit, kdyby… Konečně už si to nemusíte říkat a můžete si vyzkoušet, jaké to je odolávat nájezdům bílých chodců, jak pomoct Starkům a jaké to je udržet si hlavu na krku (což je jedna z těch příjemnějších smrtí v Západozemí). Všechno ale není jenom černé, u hry se i zasmějete a budete si připadat jako součást příběhu. Když byla hra oznámená, nebyla jsem si jistá co čekat a to, co jsem dostala mě hodně mile překvapilo.

Reigns: Game of Thrones si můžete koupit na Steam nebo na jedno z mobilních zařízení. Hra stojí 4€, v přepočtu asi 110kč a za tak malou cenu toho hráči nabídne opravdu hodně. Nejen, že vám pomůže znovu se naladit na správnou vlnu před premiérou poslední série, ale nabídne vám trochu jiný úhel pohledu na milované i nenáviděné postavy, a hlavně si konečně vyzkoušíte, jaké to je opravdu se bát o život. Myslím, že už není moc co dodat, snad jen, že pokud si říkáte fanoušek GoT, tahle hra je Must Have.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *