Reigns: Her Majesty – RECENZE – Jsou karty na vaší straně?

Nezávislá herní studia tady byla vždycky, pár let zpátky sice trochu ustoupila z cesty velkým studiím, ale to už neplatí. Dnes jsou indie studia populární, nenechávají si diktovat co a jak dělat a vydělávají na tom obrovské peníze. Podobně je na tom studio Nerial, které stojí za úspěšnou hrou Reigns. Hráči už si jednou zamilovali vtipně zpracovanou karetní hru o osudu fiktivního království a vypadá to, že pokračování bude stejně úspěšné.

Datum vydání: 7. prosince 2017

Vývojáři: Nerial, Synaptic Insight Technology System

Platformy: Microsoft Windows, Android, Linux

Reigns: Her Majesty je samostatná hra a předchozí díl hrát vůbec nemusíte, i když ho můžu jenom doporučit. Her Majesty se vrací s novým královstvím, s novými kartičkami, novými panovnicemi a vedlejšími postavami, ale zpracování hry naštěstí zůstalo stejné. Hra se stejně jako původní Reigns ovládá buď myší nebo prstem (podle toho, na které platformě hrajete) a rozhodujete se přetažením karty doprava nebo doleva. No a stejně jako v původním Reigns je i tady hráčovým úkolem udržet panovnici na trůnu co nejdéle.

Samotná délka vlády rozhoduje o tom, jak daleko se posunete v příběhu. Během jednoho kola uzavíráte dohody a výhodné obchody, které obvykle trvají i do dalších kol, vydáváte se na různé expedice a účastníte se křížových výprav a za všechny úspěchy a propadáky se odemykají různé achievementy. Čas je neúprosný a dříve či později skončí vláda každé panovnice. Hra s tím počítá, a tak i smrt je vlastně posun v příběhu.

Většina karet ve hře je náhodně generovaná. Stane se tak, že na některé karty narazíte téměř v každém kole, zatímco jiné potkáte jen občas. Na karty, které se objevují často se naučíte správně odpovídat a nebudete kvůli nim umírat. Hra obsahuje i karty, které se objeví jen jednou za celou hru, a to v určitém roce.

Reigns: Her Majesty je stejně dobrá hra jako původní Reigns. Obě hry jsou placené na Steamu i v Google Play a jeden díl stojí něco kolem 80 korun. Já osobně mám bundle obou her i se soundtrackem na Steamu, a i když většinu karet už znám nazpaměť, pořád mě baví. Je to taková jednoduchá oddechovka, u které se díky skvěle napsaným dialogům dobře pobavíte.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *