Relumine – MOBILNÍ HRY – 3D puzzler po vzoru Momentum Valley!

Relumine je indie puzzle hra na mobilní zařízení, která by mohla zaujmout fanoušky Momentum Valley, kterým se maličko inpirovala. S podobně roztomilou a barevnou grafikou i obdobným gameplayem se dostáváte do role malé holčičky se stínovou postavou v patách ztracené v dolech, která hledá cestu zpátky ke svému otci.

  • Datum vydání: 16. srpna 2021
  • Vývojář: Ammil
  • Platformy: iOS, Androidy

Relu je hlavní hrdinkou celé hry, která vypadá jako malá holka a jak zjistíme na začátku hry, plnou náhodou našla zvláštní, magický krystal. Ten má moc měnit realitu kolem Relu, mění perspektivu a přivádí do jejího světa záhadného ducha, který jí chrání před nebezpečným stínem.

Jinými slovy je na pozadí hry rozjetý pořádný příběh, do kterého je radost se ponořit a všechno si hezky projít v klidu na vlastní obrazovce. To podstatné a vlastně jediné, co potřebujete vědět zůstává. Relu se ztratila a hledá cestu zpátky ke svému otci, napříč občas dost nebezpečným prostředím.

Relumine je 3D puzzle hra, ve které celý svět slouží jako hádanka. Relu se přesunuje mezi platformami, visícími ve vzduchu. S velkou částí platforem se dá hýbat a jejich přesouváním se otevírají nové cesty. Na ovládání hry si hráč rychle zvykne a s klidným soundtrackem na pozadí se rychle zaberete do hry a přestanete vnímat všechno kolem.

Jedna věc, která se mi hrozně libí je vizuální stránka hry, nepostupujete jednotlivými levely jako takovými, ale mezi přesouváním na platformách se sem a tam prostě posunete o kus dál bez jakéhokoliv loadingu nebo jiného vyrušení. Díky tomu máte pocit, že procházíte obrovský svět a opravdu před něčím utíkáte. Alespoň já jsem se nemohla zbavit pocitu, že bych si měla pohnout.

Relumine je dostupná pro Android i Apple zařízení, hra je doplněná anglickým textem a lokalizace se nechystá. Podle mě jde o oddechovku u které prostě můžete vypnout, hlavně pokud hrajete hru se sluchátky. Nenarazíte na výrazně těžší levely ani záludné puzzly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *