Remasterovaná verze The Elder Scrolls V: Skyrim právě vychází! – NOVINKY

Poslední dílo vývojářského studia Bethesda je staro-nová, přepracovaná verze našeho oblíbeného RPG kousku The Elder Scrolls V: Skyrim. No, ona není až zase tolik přepracovaná, jak by to možná mohlo vyznít, jedná se spíše o grafický remaster pro „nové“ konzole a PC. Hra nám byla představena na letošní konferenci E3, kde vypadala opravdu hodně dobře a nejednomu fanouškovi této série (a konkrétně tohoto dílu) spadla brada. Pravda sice je, že postupem času zájem značně opadl, ale to neznamená, že hra je to špatná; koneckonců, je to pořád Skyrim!

Je evidentní, že remasterovaný Skyrim bude nepochybně tahák a i já mám chuť si jej zahrát (i po tolika letech, co jsem naposledy hrál starou verzi). Jasnou stopkou před koupí ale bude cena, neboť se jedná (trochu zlehčeně) o jednu a tu samou hru, a propos nepřináší nic nového, co se příběhu týče; je to vážně jen remaster. I přesto se ale vývojáři nebáli ocenit jí, jako každou novou hru. Háček ale vystává ve chvíli, kdy se zaměříme na to hlavní – nový grafický kabátek. Vidíme, že tvůrci vyhnali textury do absurda (první plus), vidíme, že vylepšili počasí a celkovou rozličnou atmosféru Skyrimu (druhé plus) a dokonce jsou k vidění i zajímavé efekty, jako například třes trávy, stromů atd. Ale když se na celou záležitost podíváme pořádně, vidíme jednu podstatnou skutečnost – Skyrim je pořád téměř pět let stará hra a například jednolité textury hornin nebo zeminy jsou jednoduše do očí bijící a hra tím pádem značně upadá (ano, palce dolů). To, co tím chci říct je fakt, že tohle opravdu není nový The Elder Scrolls, není to ani hra na úrovni nového The Elder Scrolls, rozhodně tedy doporučuji si před zakoupením hru vyzkoušet, pokud máte tu příležitost.

Jedno je jasné – i po pěti letech má Skyrim co nabídnout a je to stále skvělá hra. Problém je bohužel v tom, že Bethesda dělá kolem remasterované Special Edition zbytečný humbuk, protože se pravděpodobně nejedná o to nejdůležitější, co v nejbližší době chystá. Největší problém je v tom, že široká veřejnost neví, co Bethesda chystá. Na závěr je dobré říct si něco o lehce kontroverzním tématu, co se Bethesdy a Sony týče, a sice mám na mysli módy pro PlayStation 4 verzi TES V: Skyrim Speacial Edition. Sony značně zregulovalo množství módů, ale nakonec ty nejlepší by se měli dostat i na PlayStation 4. I přesto, že hra je již venku, mnohdy vystává více otázek, než odpovědí, například, jak bude hra vypadat na vylepšené konzoli PlayStation 4 Pro. Ať už tak, či onak, my hráči si umíme představit, že remasteru by mohl podlehnout i některý ze starších dílů série, jako například Oblivion. Jak jsem ale již zmínil, nikdo neví, co ještě dalšího Bethesda chystá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *