Remothered: Broken Porcelain – NOVINKY – Porcelán není jediná rozbitá věc v téhle hře!

Remothered: Broken Porcelain je další hororová hra, na kterou se podíváme během říjnového hororového šílenství. Broken Porcelain navazuje na první díl Remothered: Tormented Fathers z roku 2018 a snaží se pokračovat v rozjetém příběhu a zároveň zodpovědět některé otázky. Bohužel je nutné hned na začátek zmínit, že hra není v úplně dobrém stavu.

  • Datum vydání: 13. října 2020
  • Vývojář: Stormind Games
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Remothered se podobně jako Resident Evil nesnaží hráče jenom vyděsit, ale přináší jim příběh plný malých detailů, které mění úplně všechno. Nicméně sledovat příběh v druhém díle je trochu těžké.

Remothered se už v prvním díle snažil spojit staré horory s novými a vytvořit něco unikátního. Z old school hororů si hra bere především neustále hledání užitečných předmětů a klíčů, bez kterých se hráč nepohne v příběhu a z těch nových přidává naháněcí pasáže. Protagonistka se nemůže bránit moc bránit a musí tak běhat po chodbách hotelu a schovávat se do skříní a truhel.

Hned při hledání užitečných předmětů si všimnete prvních bugů. Sbírání lahví nebo nožů je důležitá kratochvíle, protože díky těmto předmětům můžete oblákat nepřítele nebo se mu ubránit, pokud zatočí. Jenomže jednoduché otevření šuplíku a vytáhnutí nože, je občas ošemetná záležitost.

Další bugy se objevili při setkání se stalkery (záporáci), nejen, že občas nefunguje bránění se, ale čas od času se ani nemůžete schovat. Pokud vás stalker nevidí nebo neslyší, můžete se bezpečně kamkoliv schovat a o pár chvil později můžete pokračovat, teoreticky. Prakticky se vám ale stane, že vlezete do skříně a za chvíli se přiřítí stalker kdo ví odkud a vytáhne si vás.

Nejsmutnější na celé situaci je, že hra není rozbitá vždycky. Někdo na bugy nenarazil vůbec, někdy stačí hru restartovat a jindy můžete reinstalovat Windows a stejně vám to nepomůže. Naštěstí vývojáři už pracují na patchi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.