Remothered: Tormented Fathers – NOVINKY – žánr hororu neumírá

Ruku na srdce, každý má občas chuť se příjemně, nerušeně a hlavně upřímně bát. Nemluvím teď o obavách, nýbrž o strachu, který je nám servírován v dávkách v podobě hororových filmů a hororových her. S nástupem virtuální reality se trend hororového herního potěšení zvedl o několik příček; a to i co se kvality týče. V herním hororu máme všichni osvědčené favority, u kterých i v čase vydání víte, že vás jednoduše nezklamou, za všechny zmíním například Outlast 1 a 2 nebo sérii Resident Evil. Ovšem zastánci indie her by vám řekli, že je dobré sledovat i tuto část trhu, protože se občas vynoří něco, co nás dokáže nadchnout stejně, jako výše jmenované. To „něco“ je v dnešním případě nadějný survival horor Remothered: Tormented Fathers.

V této zajímavě vyhlížející hře budete hrát v kůži Rosemary Reed a hlavní zápletka příběhu je mystérium okolo zmizení dcery bývalého notáře Dr. Feltona. Ten je vlivem stáří upoután na lůžku a jediný, kdo se o něj stará je jeho zdravotní sestra Glorie. Z traileru je vidět, že atmosféra bude hutná a nebude nouze o akční momenty, skrývání se před přízraky nebo snad přímá konfrontace s nimi, autoři ale zmiňují, že nepřátele vaši rukou nebudou moci zemřít, bude to tedy boj o holý život, ale pouze o ten váš. Vývojáři také slibují zapletené příběhy lidí a psychologické drama jak se patří.

To, co autoři slibují také je jakási realističnost, kterou nejsme u žánru hororu zvyklí vídat. Respektive chtějí, aby vše co uděláte vypadalo logicky a realisticky, tudíž se budou snažit o absenci jakýchkoliv nesmyslných hádanek, které byste v starém sídle notářské rodiny asi jen těžko objevili. Co mě trochu zaráží jsou ovšem lehce trhané a prapodivné animace postav, které byly vidět v traileru. Budeme doufat, že je to jen nešvar pre-alpha verze, ve které hra během natáčení traileru byla a že bude v době vydání vypadat vše skvěle; vždyť je poháněna Unreal Enginem 4. Co se tedy týče data vydání, to není stanoveno, pouze víme, že hra má vyjít ještě v tomto roce a dostupná bude pro PC a PlayStation 4.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.