Renoir – NOVINKY – Detektivní flashback

Byli jste nadšeni ze Sin City? Je vám blízký styl „noirových“ filmů z poloviny dvacátého století? Slyšeli jste už o novince Renoir? Pokud ne, tak byste rozhodně měli zpozornět.

Úvod vezmeme v rychlosti. Tajemné 2D prostředí ve stylu noir. Řešení logických úkolů. Silný vliv detektivního žánru. Skvělá cenová kategorie.

Výše uvedené věty plně charakterizují novinku od ukrajinských Black Wing Foundation. Co mi od začátku ale nesedělo? Webové stránky hry přeložené kompletně do češtiny. Po chvíli jsem se dopátral zjištění, že Renoir je vlastně původně česká hra, která byla ve vývoji prodána zahraničnímu studiu, protože se ji nepodařilo získat dostatek financí. Renoir je ve výsledku hra, která rozhodně dokázala zaujmout, ale ztroskotala na jednom základním nedostatku, ale to si necháme nakonec.

2D prostředí vypadá hodně dobře, i když pro samotný gameplay a řešení logických úkolů nebude asi úplně vždy ideální. Herní look toho patrně nejvíce vytěží z „komiksových“ sekvencí sloužících k vyprávění samotného příběhu, kterému originalita rozhodně nechybí. V roli mrtvého detektiva budete vyšetřovat svojí vlastní vraždu! Gameplay je k tomu oživen věcmi jako nutnost vyhýbat se světlu ze zářivek, pouličních lamp apod. Skoro bezchybnou atmosféru dokresluje hlas hlavního hrdiny v kombinaci s bubnováním deště.

Tím, již zmiňovaným, hlavním nedostatkem bude patrně ovládání, které schytalo zatím nejvíce kritiky a vývojářům se to bude opravovat velmi těžko. Jedná se sice „jenom“ o 2D hru, ale i tak se dá kontrolování postav ve hře pokazit. Špatná a zmatená odezva pohybových kláves. Neoznačená postava, kterou hráč právě kontroluje. Neplynulý pohyb apod. To vše svědčí jenom o odfláknuté práci. Hra se to sice snaží nahnat na unikátním designu, ale to patrně stačit nebude, pokud se v jedné pasáží zaseknete na desítky minut.

Hra jako celek působí velmi dobře, ale pokud se nedočkáme spousty dílčích úprav, zejména u zmíněného ovládání postavy, hra by mohla upadnout v zapomnění, což by byla rozhodně škoda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *