Resident Evil 3 – NOVINKY – Jak je na tom gameplay?

Resident Evil 3 remake vychází rok po remaku Resident Evil 2, stejně jako původní hry, které v devadesátkách taky vyšly rok po sobě. Fanoušci se proto nemůžou dočkat, až poprvé spustí hru a vrátí se do Raccoon City. Slibovaný zážitek se ale bohužel stejně jako původní trojka, nemusí rovnat remaku z minulého roku.

  • Datum vydání: 3. dubna 2020
  • Vývojář: Capcom
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Situace v Raccoon City se rychle zhoršuje a obyvatelům města nezbývá než utéct předtím, než vládá srovná město se zemí. Zatímco protagonisté druhého dílu Leon Kennedy a Claire Redfieldová bojují o svoje životy v jiné části města, příběh Jill Valentinové a Carlose Olivera teprve začíná.

Ve třetím díle sice není krásná policejní stanice Raccoon City a prostředí hráče asi tak moc neohromí jako ve dvojce, ale myslím, že Jill lehce inspirovaná vzhledem Alice je perfektní (stejně jako Carlosovi vlasy). Remake třetího dílu běží na stejném enginu jako remake předchozího dílu a taky se podobně hraje. Přibylo pár úhybných manevrů, ale to nejlepší ze hry zůstalo.

Vývojáři z Capcomu uvedli, že na remaku třetího dílu pracovali ještě předtím, než byl vydán remake dvojky, ale hra působí celkem uspěchaně. Gameplay se mnohem víc zaměřuje na akční sekvence a utíkání před Nemesis, čímž nechává v pozadí hádanky a prozkoumávání oblastí. Původní trojka byla o dost akčnější a asi dává smysl, že Jill na začátku remaku dostane brokovnici a Carlos útočnou pušku, ale když hráče neděsí každý náhodný zvuk… Tím chci říct, na jednu stranu je super, že hráčům za zadkem pořád nedupe Mr. X, ale fakt, že se nepřátelům buď úplně vyhnete nebo jim přidáte trochu olova do krevního oběhu dává hře úplně jinou atmosféru.

Resident Evil 3 remake se dá dohrát na jedno sezení a během 5 hodin projdete více méně všechno důležité. RE2 remake taky není nejdelší hra na světě, ale na rozdíl od trojky hra vyžaduje, aby ji hráč hrál znovu a odhalil celý příběh. Trojka motivuje hráče k tomu, aby si ji znovu zahráli „jenom“ speciální outfity a jinými výzvami.

Remake třetího dílu je skvělá hra, která má jedinou nevýhodu, a to je neustálé srovnávání s dvojkou. Stejně jako v devadesátkách, hry vyšly rychle po sobě, a protože se příběhy obou her odehrávají ve stejnou dobu, nejde je než srovnávat. Myslím, že záleží na každém hráči, jestli dá přednost napínavým pasážím ze dvojky nebo si radši užije víc akce ve trojce. Resident Evil 3 Remake je výborná hra, ve které si každý najde něco a asi nikoho nezklame!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *