Resident Evil 4 – Remake toho nejlepšího s Leonem!

Leon Kennedy se vrací ve své nejlepší formě do toho nejlepšího dílu, v jednom z nejlepších remaků, jakého se nám kdy dostalo. Jinými slovy je tady konečně remake čtvrtého dílu Resident Evil a na rozdíl od filmových a seriálových zpracování se drží přesně toho, co jako fanoušci chceme. Teda, je skoro tady, zbývají poslední čtyři dny čekání.

  • Datum vydání: 24. března 2023
  • Vývojář: CAPCOM
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox Series X a S, PlayStation 4 a 5

Původní Resident Evil 4 toho změnil na poli videoher hodně a dalo by se tady mluvit pár odstavců jenom o tom, jak revoluční bylo posunutí kamery na rameno a jaká to byla akce. Ale kvůli tomu tady nikdo není a protože se remake v několika bodech vydal vlastní cestou není to ani tak důležité. Jenom si pamatujte, že tahle hra ať jako originál nebo remake má schopnost všechno měnit.

Lehce upravený příběh, kde Leon už není tak úplně dobrovolníkem mezi ostatními agenty, nás zase bere do španělské vesnice jejíž jméno mi vždycky unikalo. Jisté jsou jenom dvě věci – prezidentova dcera je v čudu a ona malebná víska se hemží zmutovanými vesničany.

Gameplayově se hra tolik nezměnila, ale posunula se do současnosti. Stejně jako ostatní remaky ze série hra působí akčněji a víc plynule. A to včetně Leonových otoček, s nožem nebo brokovnicí v ruce, s upgrady i bez nich, je to zážitek. Jako remake si stojí dost dobře hlavně proto, že nic úplně nekopíruje. Sice je to ten stejný příběh, ale z pera jiného autora. Tušíte, co přijde, ale vždycky je to trochu nové a jiné.

Všechnu akci a zběsilé naháněčky potom, co v zásobníku dojdou náboje, vyvažují hlavolamy. Ať j milujete nebo nesnášíte, tady jsou zpracovány tak, aby nikoho moc dlouho nedržely na místě.

Hra slibuje nějakých patnáct hodin herního času, pokud nepojedete na rekord a to není za mě vůbec špatné. K tomu se celou dobu koukáte na rozpadající se vesnici v realistické grafice, provázenou dotaženými animacemi, takže si taky není na co stěžovat.

Jo a než hra úplně vyjde můžete zkusit bezplatné demo a trochu se naladit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *