Resident Evil 7: Biohazard – NOVINKY – Tentokrát z pohledu první osoby

Hry s titulem Resident Evil (v Japonsku známé pod názvem Biohazard)  vychází již od roku 2002 (totiž ve skutečnosti již od roku 1996, známější remake však pochází až z roku 2002) a kromě 7 her v hlavní sérii má tento titul na kontě i nespočet vedlejších herních počinů (a několik mobilních her), ale také i několik novel a hraných i animovaných filmů  a ten nejnovější z nich, jmenovitě Resident Evil: Poslední kapitola má vyjít jen několik dní po vydání sedmé hry, která má celosvětově vyjít již 24. ledna 2017.

Jak již jistě všichni ví, jedná se o hororovou hru pro jednoho hráče. Co však uvidíme v této sérii zcela poprvé, je pohled z první osoby, který se nenacházel v žádné z předchozích her. To má zajistit větší autentičnost při hráčově zážitku ze hry, jelikož tato hra vyjde na PC, Xbox One, ale i na PlayStation 4 s plnou podporou PlayStation VR pro ten nejděsivější zážitek! Tato hra byla oznámena teprve na letošním E3 během prezentace Sony a dokonce již ten samý den v červnu vyšla na PlayStation demo verze, která je dostupná každému PS Plus odběrateli, ačkoliv Capcom oznámil, že tento hratelný teaser má pouze ukázat směr, kterým se hra vyvíjí a nebude součástí finální verze hry. Tentokrát se také prý nedočkáme ani žádného „quick time eventu“ v průběhu celé hry.

maxresdefault

Příběhově je tento děj zasazen samozřejmě po událostech z předchozí hry Resident Evil 6 a dostáváme se nyní již do současné doby, hrát však budeme za nového protagonistu – Ethana, který však neoplývá takovými bojovými schopnostmi, jako jeho předchůdci. Vydáme se s ním hledat jeho nezvěstnou manželku, což nás zavede do opuštěného a zchátralého plantážního sídla podivné rodiny Bakerů. Ačkoliv zde bude návaznost na předchozí díly série a jistě i nějaké odkazy na ně, tak všechny postavy této hry budou zcela nové.

Titul hry, spojující oba názvy celé série – Resident Evil a Biohazard má údajně být nápovědou k hernímu příběhu, tak uvidíme, co to pro nás ve výsledku bude znamenat.

Uložit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *