Resident Evil 7 – NOVINKY – Návrat ke kořenům!

Jak vypadá 21 let vývoje „jedné“ počítačové hry? To se dozvíme již v lednu! Capcom vydává Resident Evil 7 s podtitulem Biohazard. Poprvé jsme se o sedmém pokračovaní dozvěděli na letošním E3, který se konal v červnu a když jsem uviděl trailer…hlavou mi proběhlo: „To bude nářez!“

Konec „stříleček“? Moje představa po shlédnutí traileru byla záhy potvrzena samotným Capcomem – Resident Evil 7 se vrací ke kořenům! A ten kdo opravdu hltal první díly to rozhodně ocení. Resident Evil totiž následně sklouzl k průměrných zombie střílečkám a svoje původní kouzlo ztratil.

V sedmém dílu nám vývojáři slibují méně střílení a více logických hádanek, jak tomu bylo u prvních dílů. Důraz by měl být kladen hlavně na hororovou stránku hry a novinka by se také měla nést v duchu prvotních adventur. Jedinou odlišností bude pohled. Původní tituly se vyznačovaly pohledem z třetí osoby, ale sedmička sází na pohled z první osoby. Proč? Snaží se přiblížit novodobým survival hororovkám? Nebo počítají s VR? Asi od každého trochu…

Skvělým krokem bylo vypuštění demoverze mezi hráče. Díky tomu jsme se leccos dozvěděli a vývojáři dostali zpětnou vazbu. Odhalily se zajímavé prvky, jako například přenesení se do videonahrávek a pokračování ve hře uvnitř nich nebo lekačky ve stylu Amnesie či Outlastu. Nemalá kritika padla na grafickou stránku hry, ale jelikož jsme měli možnost hrát jenom demo, tak s největší pravděpodobností můžeme očekávat zlepšení. Děj je bohužel zatím velmi nejasný. Opuštěný dům, vraždy, nahrávky, z toho se dá uvařit víceméně cokoliv a zatím těžko říct, jestli se dočkáme nějakého „flashbacku“ do starších dílů a dojde k nějakému propojení.

Zatím to vypadá, že se Capcom vydal správným směrem, alespoň pro fanoušky tradičních Resident Evilů, zklamáni budou patrně ti, kteří očekávali bezduchou střílečku ve stylu Resident Evil 5. Na závěr se můžeme podívat na sběratelskou edici, která vypadá naprosto skvěle!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.