Resident Evil 9 – Capcom potvrdil vývoj nového RE!

Během prezentace Capcom Next 2024 společnost oznámila, že vyvíjí novou hru ze série Resident Evil. Přestože neprozradili, zda jde konkrétně o Resident Evil 9, je jasné, že něco nového je na obzoru. Tento nový projekt je velmi očekávaný, zejména po úspěchu Resident Evil 7 a Resident Evil Village, které přinesly sérii nové fanoušky a kritické uznání.

„Pracujeme na novém titulu Resident Evil. Po sedmém dílu bylo opravdu těžké rozhodnout se, kam dál,“ uvedl režisér Koshi Nakanishi. „Ale našli jsme směr a mám pocit, že je to něco opravdu významného.“ Nakanishi dále dodal, že nemůže sdílet další podrobnosti, ale těší se, až bude moci prozradit víc, jakmile přijde správný čas.

Nakanishi se podílel na mnoha předchozích projektech série Resident Evil, včetně role designéra na Resident Evil 5 a režie her Resident Evil: The Mercenaries 3D, Resident Evil Revelations a Resident Evil 7: biohazard. Jeho bohaté zkušenosti s touto franšízou zajišťují, že nový projekt bude mít kvalitní základy.

RECENZE Resident Evil 7: Biohazard | Eurogamer.cz

Poslední dobou se spekulace ohledně nové hry Resident Evil množí. Podle některých zdrojů by měl nový titul obsahovat otevřený svět vytvořený pomocí RE Engine, podobně jako Dragon’s Dogma 2 a Monster Hunter Wilds. Oficiální oznámení hry se očekává na podzim tohoto roku s plánovaným vydáním v roce 2025. Pokud jsou tyto informace pravdivé, může to znamenat výrazný posun ve způsobu, jakým série Resident Evil přistupuje k hernímu designu.

Mezitím se spekuluje o tom, že dalšími hrami ze série, které dostanou remake, budou Resident Evil Zero a Code Veronica. Fanoušci se tak mohou těšit na předělané verze těchto klasických titulů. Capcom remaky této série umí, svědčí o tom úspěch moderního Resident Evil 4, jenž obdržel mnoho ocenění.

Ať už jste dlouholetým fanouškem, nebo jste se k sérii dostali teprve nedávno, je jasné, že Resident Evil má před sebou světlou budoucnost plnou napětí a hrůzy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *