Resident Evil – Capcom údajně pracuje na dalších pěti hrách!

Podle důvěryhodného insidera a leakera Duska Golema (též známého jako AestheticGamer) je v současnosti ve vývoji pět her z řady Resident Evil, včetně Resident Evil 9. Tuto informaci zveřejnil na Discordu. Kromě nových her plánuje Capcom také další remaky. Diskutuje se o tom, zda Capcom připravuje remake Resident Evil Code: Veronica nebo zcela nový remake prvního dílu.


Podle některých náznaků by Capcom mohl připravovat i remake Resident Evil 5. I když by to byla logická volba po čtvrtém dílu, pátý díl nevyžaduje nutně remake, protože již byl v minulosti dostupný na různých platformách. Nicméně Resident Evil 5 je jednou z nejprodávanějších her v historii společnosti Capcom, díky čemuž by mohl Capcom usoudit, že stojí za to věnovat tomuto dílu pozornost a připravit jeho remake.


Dusk Golem tvrdí, že jeden z projektů, který je v současnosti ve vývoji, se očekává na konci roku 2026 nebo na začátku roku 2027. Nedávno se také objevila zmínka od dabéra Alberta Weskera, který naznačuje, že pracuje na hře, kterou velmi očekává. Zatím není jasné, zda se jedná o hru z řady Resident Evil, i když to fanoušci předpokládají.

Discord

Dusk Golem je známý svými přesnými informacemi o hororových hrách od Capcomu a Konami, které předčasně zveřejnil. Nicméně stále je třeba brát tyto zprávy s rezervou a vyčkat na oficiální potvrzení od Capcomu.

Capcom nedávno oznámil, že Resident Evil 4 Remake se prodalo další 1 milion kopií, čímž se celkový počet prodaných kusů dostal na 6,48 milionu. I přesto, že tato hra stále zaostává za prodejem Resident Evil 2 a Resident Evil: Village, je momentálně nejrychleji prodávanou hrou z řady Resident Evil. Capcom uvedl, že prodeje byly podpořeny různými propagačními opatřeními, včetně bezplatných aktualizací pro verzi hry na PlayStation VR2.


Fanoušky série Resident Evil řadí řada zajímavých projektů, včetně nových her a remaků. Ještě však musíme počkat na oficiální oznámení od Capcomu, abychom si byli jistí, které projekty se nakonec materializují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *