Resident Evil: Village – NOVINKY – Demoverze, nový enemák a návrat obchodníka!

Konečně jsme se od Capcomu dočkali dalších informací o osmém pokračování Resident Evil tentokrát s podtitulem Village. Datum vydání je prozatím stanovené na 7. května a kromě záběrů z gameplaye vyšlo už i malé demo.

  • Plánované datum vydání: 7. května 2021
  • Vývojář: Capcom
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 4 a 5

Ethan Winters se vrací na scénu, potom co si v sedmém dílu prošel peklem, aby zachránil svoji manželku. Takže když Ethanovi o pár let později vtrhne do jeho domu Chris Redfield a jeho dcera je unesená, je celkem jasné kam příběh míří.

Demoverze nazvaná Maiden, kterou si můžou exkluzivně zahrát vlastníci PlayStation 5, nabízí první pohled na připravovanou hru. V demu ale nehrajeme za Ethan, ale bezbrannou dívku, která se snaží utéct z hradu Dimitrescu. Samotné demo není dlouhé, dá se projít asi za 20 minut a i když po grafické stránce vypadá naprosto luxusně, přijde mi, že se Capcom začíná opakovat. Narozdíl od sedmého dílu, který byl pro většinu hráčů plný otazníků, tady víte co čekat, i když se sem a tam leknete.

Resident Evil: Village přichází s několika novinkami, do hry se například vrátí obchodník. Ethan bude moci prodávat věci ze zámku, nakupovat recepty na craftění a pořizovat si nové customizace na zbraně. Novým záporákem bude Lady Dimitrescu a její dcery, které se mění v mraky hmyzu a znepříjemňují život všem kolem.

K oslavám 25 let značky Resident Evil bude součástí osmého dílu i multiplayerový Resident Evil Re:Verse, deathmatch pro šest hráčů na herních lokacích.

Resident Evil: Village je dostupný na herních obchodech k předobjednávce a samozřejmostí jsou i sběratelské edice. Hru navíc bude možné zdarma převést za staré konzole na novou generaci, takže pokud plánujete v budoucnosti nákup třeba PS5, hru si klidně můžete koupit už teď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *