Resident Evil: Village – RECENZE – Akcí nabité pokračování série!

Resident Evill se vrací se svým osmým pokračování s podtitulem Village v plné síle. Zatímco příběh jde kupředu, celá série se tímhle dílem vrací ke svým kořenům. Srovnejte si inventář a připravte se, hororová akce roku je tady.

  • Datum vydání: 7. května 2021
  • Vývojář: Capcom
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Seriees X/S, PlayStation 4 a 5

Protagonista sedmého dílu Ethan sbalil svoji manželku Miu a spolu s ní se přestěhoval do Evropy, kde můžou znovu klidně žít. Založí si rodinu a s dcerou Rose si užívají klidné dny v malebném městečku. Tedy do doby než jim do domu vtrhne Chris se svojí partou, zastřelí Miu, unese Rose a pro Ethana to všechno začne zase nanovo. Prostě klasika.

Hra přesně nezmiňuje, kde se opuštěná vesnice nachází. Je však dostatečně děsivá na to, abyste neměli chuť hledat mapu a snažit se určit svoji přesnou polohu. Mlha se nad dřevěnými domky a přilehlým lesem nikdy nezvedá a každý stín, každé zapraskání větvičky, vám naježí chlupy. A potom se dostanete na hrad lady Dimitrescu, který sice na první pohled vypadá jako hezké místo, ale za každmi dalšími dveřmi čeká nová nechuťárna nebo jump scare. Jinými slovy atmosféru Capcom trefil přesně.

Ethan si ze svého posledního dobrodružství zdá se, něco odnesl, hra není tak zaměřená na přežívání a neustále vám místo bylinek podstrkuje plné zásobníky. Víc než rovnání věcí v inventáři se v osmém díle vyplatí naučit se dobře mířit a rychle se rozhodovat, kterému protivníkovi je lepší se prostě vyhnout.

Staro-novou postavou je obchodník Duke, za pár drobásků vám prodá náboje, lékárničku nebo nějaké to vylepšení na zbraň. Taky u něj můžete prodávat nablýskané předměty, které jste cestou posbírali a získat tak další vylepšení. Takže se vyplatí projít každý kout mapy a nacpat si kapsy vším, co půjde sebrat.

Asi nejlepší zážitek vás čeká při hraní na hardcore obtížnost. Nepřátele jsou trochu silnější, ale nemusíte se pouštět do střetu s každým enemákem na mapě. A když už budete bojovat, oceníte lepší výběr zbraní než v sedmičce. Materiálů na craftění dalších nábojů bude kolem pořád dost, ale i tak vám občas dojdou.

Každý Resident Evil musí mít puzzly. Není nic lepšího než se na chvíli zastavit, setřít krev něčeho co vypadalo jako vlkodlak a vydechnout si při řešení hádanky. V osmičce je hned několik unikátních hádanek, nejsou zbytečně složité a podle mě do hry prostě patří.

Resident Evil Village je zvláštní kombinace toho – dostáváte přesně to, co čekáte a dokáže vás vyděsit a překvapit. Po grafické stránce se hře není absolutně nic vytknout, děsí vás samotné nasvícení mapy a všechno ještě umocňují zvuky, občas příliš hlasité, jindy skoro slyšitelné. Kampaň zabere asi osm hodin, což není nejvíc, ale kdo by hrál Resident Evil hru jenom jednou?

Hodnocení 9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.