Restart:Dawn – Apokalypsa, zombie a nový začátek.

Postavit nový svět potom, co všechno v tom starém zaniklo. To je hlavní náplní post-apokalyptického survivalu Restart:Dawn. Civilizace možná zanikla a všechno je najednou desetkrát nebezpečnější, ale lidstvo jako takové je pořád tady.

  • Datum vydání: 18. srpna 2022
  • Vývojář: RebuildDark
  • Platformy: Android, iOS

Restart: Dawn je budovatelský simulátor na mobilní platformy, kde se snažíte obnovit zničený svět se surovinami, které zůstaly po hordách zombíků i lidech před nimi. A snažíte se nejen rozšiřovat svou osadu a udržet lidi v ní naživu a v dobrém náladě, ale taky musíte počítat s novým druhem a jeho pokusy dostat se k vašim mozkům.

Začínáte s hlavními postavami Ryanem a malou holčičkou Mae. Krátký tutoriál naučí hráče jak těžit suroviny, kde je menu stavby a co všechno zahrnuje průzkum okolí. Hlavní protagonisté nejsou jediný přeživší. Ještě v tutoriálu narazíte na obchodníka, pro kterého plníte úkoly.

Jinak jde o klasický budovatelský simulátor se vším všudy, tj. těžba a farmaření, stavba a budování opevnění. Gameplay se tady nijak výrazně neliší od jiných her v žánru. Co je jiného je design, Restart má asi 60 různých budov se stovkami post-apo dekorací, aby váš tábor dostal jedinečný nádech.

Restart nemá dabing, ani v originále, jenom obrazovky plné textu. Není tady ani česká lokalizace. Co ale rozhodně nechybí je příběh a prostřihy na důležité události v kreslené, komiksové formě. Zatím je tady takových událostí asi sto s 50 příběhovými postavami. S novými updaty, by ale měli přibývat další. Je to takový hezký detail, který rozbíjí všechno to čekání na vytěžené suroviny a dokončení stavby.

Restart:Dawn je na Google Play i AppStore zdarma ke stažení. V aplikaci jsou nákupy, například na rychlejší stavbu, ale jejich pořízení není nutností k pohodovému hraní. A jestli vám na cesty chybí nějaká budovatelská hra a fandíte post-apo zombie hrám, tohle je rozhodně jedna z dobrých možností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *