Return to Monkey Island – Návrat k point-and-click adventurám!

Klasické point-and-click adventury se možná zdají v době velkých RPG a FPS titulů jako přežitek, ale vlastně si pořád drží velkou základnu hráčů. Takže, oznámení návratu legendy na tomhle poli hry Return to Monkey Island zvedlo vlnu zájmu.

  • Datum vydání: 19. září 2022
  • Vývojář: Terrible Toybox
  • Platformy: Microsoft Window, macOS, Nintendo Switch

Return to Monkey Island se vrací v celé své kráse. Nejen, že na hře pracovali původní tvůrci Ron Gilbert a Dave Grossman, poprvé od roku 1991. Ale i když hra prošla několika velkými grafickými změnami a logicky ji vývojáři přenesli na nový engine a implementovali nové technologie, pořád si zachovává ten původní nádech a vítá hráče v nostalgickém objetí.

Může se zdát, že to tvůrci hodně hrají na to, co už bylo, ale opak je pravdou. Dostávám nové dobrodružství s novým hrdinou v čele. Guybrush Threepwood je navzdory jménu lehce zapamatovatelná, příjemná postava v novém, ale dobře známém světě, obklopený novými, ale povědomími postavami. Jednoduše řečeno je to všechno, co by si fanoušci mohli přát. Vrací se na známá místa jenom s novým příběhem.

V každé oblasti na vás čekají úkoly a pochůzky, které je nutné projít, abyste se někam posunuli. To všechno doplňují hádanky s nečekaným řešením a vtipné, plně nadabované dialogy (zatím bez české lokalizace). A aby se předešlo zaseknutí se na nějaké hádance nebo v lokaci, má hra systém s nápovědami. Dost užitečný systém, který nechá hráče rozhodnout, jak velkou nápovědu potřebují. Prostě klasická adventura v tom nejlepším slova smyslu.

Return to Monkey Island je současně i návratem k point-and-click adventurám jako takovým. Ať už z pohledu gameplaye nebo příběhu nabízí pirátskou výpravu do povědomých a přesto neprozkoumaných vod. A i když se někteří hráči neubrání nostalgii, má toho dost i pro ty nové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *