Rise of Kingdoms – MOBILNÍ HRY – Nově s Imhotepem!

Rise of Kigdoms je zajímavá MMO real-time strategie na mobilní platformy. Hlavními mechanikami je budování, farmaření, obchod, uzavírání spojenectví a souboje. Hra je zdarma ke stažení a díky neustálému vytváření nových království (serverů), se může hráč připojit kdykoliv a mít stejnou šanci na úspěch jako veteráni.

  • Datum vydání: 20. září 2018 (update červen 2022)
  • Vývojář: Lilith Games
  • Platformy: Android, iOS

Hra začíná nepřeskočitelným tutoriálem a výběrem 1 z 13 frakcí, každá s vlastními výhodami a jinými útočnými jednotkami. A spolu s frakcí dostanete i základního velitele jednotek, který se stará o chod věcí mimo hlavní město, pro Francouze je to Johanka z Arku, Číňané mají Sun Tzu a Egypťané Imhotepa.

Tutoiál taky seznámí hráče s mechanikami stavby města, sbíráním surovin a objevováním mapy. A pak to nechá na vás. Jestli se rozhodnete utrácet body za výzkum a nové technologie nebo se zaměříte na budování silné armády je jenom vaše rozhodnutí.

Velitelé tady taky hrají velkou roli. Kromě těch, se kterými začínáte totiž sbíráte i další. Je jedno, jestli vám padnou z beden zadarmo nebo si přikoupíte možnost velitele získat. Jejich schopnosti vám pomůžou dostat se rychleji na vrchol žebříčku hráčů. Velitelé získávají body zkušenosti za každou výpravu do neznáma nebo na bojiště. A s každý levelem jsou o trochu lepší.

Mluvíme o MMO hře, takže na řadu přichází i další hráči. Časem se dostante do bodu, kdy se musíte přidat do nějaké aliance nebo založit vlastní nejen kvůli perkům, které z takového členství plynou, ale taky kvůli soubojům. Dominance nad ostatními královstvími je rozhodně součástí hry.

Rise of Kingdoms je na Google Play a AppStore už pěkně dlouho a pořád se drží mezi aktuálními s dobrým hodnocením. Ve hře jsou pravidelné eventy do kterých se hráči můžou zapojit, úkoly a denní výzvy. K tomu se hra pořád rozšiřuje, v posledním velkém updatu přibyli Egypťané a možnost budovat slávu říše s pyramidami na pozadí. A díky tokenu můžete volně přesedlat na novou civilizaci, aniž byste přišli o svůj pokrok.

Rise of Kingdoms je dost návyková hra. Není to nic moc akčního a velice často čekáte, než se něco dokončí. Ale jako taková hra na pozadí není vůbec špatná. A oproti ostatním mobilním hrám tady fakt nemusíte utrácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *