Rockstar slibuje podporu GTA Online až do roku 2020 – NOVINKY

Poslední Grand Theft Auto je venku již bezmála tři roky a s tím se pojí i multiplayer v podobě Grand Theft Auto Online. Ten prošel průběžně několika změnami, ale hlavní „poselství“ zůstalo, právě proto je hra takovou dobu po vydání stále zábavná a hraná; hráči v ní většinou naleznou zalíbení po tom, co dokončí hlavní kampaň. Ale o tom bylo řečeno již moc, až se nabízí otázka, jak dlouho ještě bude GTA Online podporované a jak dlouho si udrží své hráče.

Internetem probleskla zpráva, že Rockstaři budou hru krmit novými updaty až do roku 2020. Součástí toho mají být i dvě velká rozšíření, která přinesou do světa Grand Theft Auto Online další velká města, jako například Liberty City nebo San Fierro a Las Venturas ze San Andreas. Trochu se ovšem bojím, aby hra stále bavila, bez ohledu na to, jak stará bude; vzpomínám si na šílenství z multiplayeru GTA San Andreas a přeji si, aby situace u pátého GTA dopadla minimálně stejně.

Na stranu druhou, podpora pro GTA V má sice být do roku 2020, ale pochybuji, že by u této hry vydrželo tolik hráčů, kolik čítá během dnešních dní. Důvodem může být například předpokládané vydání nového dílu série Grand Theft Auto, čímž by rázem opadla vlna zájmu o starou, a najednou ošklivou, pětku. Co tím chci říct je to, že ačkoliv pánové z Rockstar Games říkají, že chtějí hru podporovat až do roku 2020, skutečnost může být taková, že po vydaní nového dílu, který podle mě do oněch čtyř let přijde, zájem o pětku opadne a většina hráčů se přesune na nový díl, nota bene pokud bude mít multiplayer, jakože nejspíše bude; jako se to děje každý rok u fotbalového simulátoru FIFA.

V tuhle chvíli je ale na podobné spekulace brzy, neboť další GTAčko ani není oznámené a současní hráči tak mohou být úplně v klidu. To by ale do hry nesmělo vstoupit připravované druhé Red Dead Redemption, které sice není ze stejného soudku, ale na politiku Rockstar Games to skvěle navazuje. Budeme se muset nechat holt překvapit, jak se celá situace vyvine, očekávám ale, že to nebude tak růžové, jak si to Rockstaři plánují, nebo se pletu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.