Rocksteady Studios – Spoluzakladatelé společnosti zakládají Hundred Star Games!

Zakladatelé Rocksteady Studios, Sefton Hill a Jamie Walker, založili v Londýně nové studio pro vývoj her s názvem Hundred Star Games. Studio, které je označováno za startup v oblasti AAA her, si klade za cíl vytvářet špičkové herní zážitky s týmem pouhých 100 veteránů a začínajících talentů. Ačkoli studio Hundred Star Games ještě nebylo oficiálně oznámeno, je uvedeno na firemních stránkách společnosti Endole, kde jsou Hill a Walker uvedeni jako ředitelé. Na webových stránkách společnosti, které byly spuštěny v říjnu, je uvedeno, že společnost přijímá zaměstnance na volné pozice.

Sefton Hill a Jamie Walker

Zdá se, že zakladatelé Hundred Star Games s sebou přivedou některé své bývalé kolegy z Rocksteady. V posledních měsících odešlo z Rocksteady několik vedoucích vývojářů a bývalých zaměstnanců na úrovni ředitelů, aby se připojili k neohlášenému studiu. Studio Hundred Star Games sice neposkytlo žádný oficiální komentář ke svému vzniku, ale z jeho profilu na webu Great Place to Work vyplývá, že má v současné době přibližně 25 zaměstnanců a zdůrazňuje své odhodlání vytvářet poutavé herní zážitky.

Hill a Walker odešli ze studia Rocksteady v roce 2022 po více než 18 letech působení ve společnosti. Jejich odchod byl popsán jako přátelský, přičemž prezident Rocksteady ujistil fanoušky, že vývoj Suicide Squad: Kill the Justice League se blíží k dokončení. Hra však od té doby zaznamenala zpoždění a nyní má být vydána v únoru 2024. Reakce fanoušků na hru byly smíšené, někteří vyjadřovali obavy z její struktury online multiplayeru.

Zatím není jasné, jak se Hundred Star Games odliší od studia Rocksteady, ale jeho menší velikost a zaměření na malý tým naznačují možný návrat k příběhovým hrám pro jednoho hráče, kterými je Rocksteady známé. Nové studio, které klade důraz na veterány v oboru i začínající talenty, si klade za cíl vytvářet inovativní herní zážitky, které budou inspirovat a zaujmou hráče po celém světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *