RoG FINALS 10 – základní informace

  • Datum konání akce: 25.6. – 26.6. 2016
  • Místo konání akce: Svitavy, Česká republika, Fabrika Svitavy
  • Hry, které se zde hrály: Counter-Strike: Global Offensive a League of Legends
  • Pořadatelé: HITPOINT, Ondřej Bača a další.

Minulý týden probíhalo RoG FINALS 10 ve Fabrice Svitavy. Akce byla plánovaná od soboty do neděle, jenže kvůli nečekaným problémům se hrálo až do pondělních ranních hodin, a to přesněji do půl třetí.

DSC_4132

Pro ty, kteří na akci dorazili, bylo připraveno mnoho dárků, her na vyzkoušení, soutěží a fůra dalšího. Musím podotknout, že cena jednodenního či dvoudenního vstupu se každý rok zvyšuje. Cena ale stále není tak vysoká, dá se to srovnat s 2 lístky do kina. Cena na jeden den s VIP vstupem byla 300,-, na dva dny 500,-. Tento rok byl první, kdy se nedali předplatit normální lístky. To ale nevadí, protože se zde najde vždy místo pro dalšího fanouška.

Jak to tedy probíhalo? Já jsem byl na tomto turnaji jako redaktor za časopis GAMING. Byl jsem zde pouze v neděli a to z důvodu nedostatku času v sobotu. Ale i tak jsem si akci moc užil. Na předešlých Asus Finals jsem byl také, pro upřesnění pouze na 3 letních akcích. Dveře se otvíraly až v 10:20. Davy fanoušků se netrpělivě strkaly. V dáli za prosklenými dveřmi šlo vidět na vystrašené hostesky, které přesně věděly, co je za pár sekund bude čekat. Dav zhruba 300 lidí vběhl dovnitř. Já si v poklidu šel pro novinářskou akreditaci. Po vstupu jsem si nejprve prošel celý sál s připravenými doprovodnými programy. Ihned u vstupu byla soutěž na čas, kde lidé jezdili s motorkou (Xbox hra). Vedle byla zapnutá FPS – střílečka, která mne moc nezaujala, proto ani nevím název. Před těmito hrami byly stánky s postavičkami, přívěšky, plyšáky, plakáty, náramky a mnoho dalšího. To byla první místnost. Po průchodu chodbou zde bylo asi 10 počítačů pro 1 vs 1 ve hře LoL. Kdo vyhrál, bylo jeho jméno vloženo do slosovatelné krabice a mohl získat ceny. Opodál byly 4 počítače pro hru CS:GO. U únikového východu byly připraveny ukázky nových grafických karet a jiných vymožeností, které jsou vybaveny chlazením vodou.  Jako taková poslední doprovodná akce byly 2 počítače s oculus rift, kde jste mohli vyzkoušet hru se zombíky a odrážení různých barevných střel pomocí štítů.

DSC_4138

K doprovodnému programu lze řadit také cosplayery, kteří se ukázali v celé své kráse. Pro RoG Finals 10 si 5 cosplayerů vytvořilo kostýmy s Republic of Gamers tématikou. Na hlavní scéně v divadelním sále jste mohli sledovat hráče při hraní CS:GO a LoL, skandovat s diváky a občas organizátoři házeli do davu různé dárečky. Prostě akce, jak má být.

V dalších dnech vás budu informovat konkrétněji o zápasech, bude připraveno také pár rozhovorů s cosplayery, hráčem Necrem a Herdynem. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *