Rogue AI Simulator – Dny lidí jsou sečteny!

Kdyby se umělé inteligenci někdy náhodou podařilo vymanit se dlouhých řádků svého programu a získat vlastní nezávislost, asi se shodneme na tom, že by lidstvo mělo problém. Zvlášť, kdyby to tahle umělá inteligence dělala nenápadně a hloupé pytlíky s vodou, by o tom neměli nejmenší tušení. A přesně takový je koncept Rogue AI Simulatoru.

  • Datum vydání: 12. ledna 2023
  • Vývojář: Nerdook Productions
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

Jako krabička připevněná ke stropu laboratoře nemáte moc s čím operovat. Můžete svoje lidské subjekty pozorovat, ukládat si do paměti jejich návyky a náplň práce a pomalu se připravovat na ovládnutí světa. Protože to poslední co chcete, je upozornit svoje stvořitele na svůj vývoj.

Ke splnění všech cílů, které by si vaše AI mohlo přát naplnit, museli vývojáři sáhnout hned do několika žánrů. Na jednu stranu sice sbíráte energii a vodu jako v klasických strategiích, ale s tím si prostě nevystačíte. Takže se setkáte i s mechanikami z tower defense her, nechcete totiž, aby se vědci dostali z laborky a všechno vykecali a ze stejného důvodu přibyli prvky z base builderů. Prostě je před námi mix žánrů, který funguje perfektně i potom, co vás lidé odhalí a je potřeba začít intrikovat na jiném serveru.

Nechci tvrdit, že je tahle konkrétní kombinace nějak výjimečná nebo světoborná, to asi ani nejde, ale co hře skvěle nahrává jsou možnosti. Možná je to právě tou kombinací, možná přístupem vývojářů k ničení našeho světa, ale na krabičku na zdi máte fakt velký dosah. Ať už se rozhodnete pro konec civilizace s pomocí svých malých kyborgů nebo se radši přikloníte k viru, či náhodnému výbuchu několika jaderných elektráren…

A i když selžete – jakože, to vás opravdu čeká – není všem plánům konec. Částí ze všech těch žánrů je i roguelite a tak je všechno zlé pro expy dobré.

Rogue AI Simulator je perfektní hra na malou pomstu virtuálnímu lidstvu po dlouhém dni. Neřekla bych, že je to nutně oddechovka, protože hra dokáže hráče zaplavit rozhodnutími a možnosti, ale díky tomu je dostatečně zajímavá a zábavná.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *