Rogue Legacy 2 – RECENZE – Absolutní legenda na poli platformerů je zpět!

Rogue Legacy se poprvé objevila v roce 2013, jako takový nenápadný platformer, který pohltil hráče na celé hodiny a získal si jejich srdce. Takže, když lidi ze Cellar Door Games oznámili o skoro deset později pokračování, no, rozhodně se bylo na co těšit.

  • Datum vydání: 28. dubna 2022
  • Vývojář: Cellar Door Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S

Rogue Legacy začalo s jednoduchým nápadem, který jsme si všichni zamilovali. Začínáte s postavičkou její cestu napříč platformami hradu a vesele si pokračujete, dokud nevyhnutelně nepadnete do jedné z pastí. Nečeká vás konec hry, nic takového. Pokračujete dál, jako svůj vlastní potomek, většinou s jinými schopnostmi a občas i dost podivnými libůstkami.

Druhý díl na tohle všechno navazuje a jako poctivý, do detailů promyšlený nástupce všechny mechaniky prohlubuje. Takže, když to vezmeme popořadě, začínáte se svým vyvoleným cestu platformovým světem, přes hory, přes doly, přes vlastní hrad. Kolem nevypočitatelných pastiček, zákeřných padacích dveří a skrytých místností s pohádkovým pokladem. A k tomu jsou tady samozřejmě nepřátelé, bez který se roguelike hra neobejde.

Právě enemáci často vedou k předčasnému konci života jedné z postav a k opakování průchodu. Není to ale zase tak hrozné, každá smrt s sebou přinese malou pauzičku, během které se dají uplatnit našetřené zlaťáky a hráč si tak vylepšit rodinné sídlo, dostat se k dalším hratelným třídám… Prostě je smrt jenom taková berlička, jak se posunout.

Každá smrt taky tak trochu resetuje svět. Náhodně generované levely nabízí jistou záruku toho, že neběháte pořád kolem stejných stromů a skalisek. Zároveň se nemusíte bát, že by se náhodně vraceli i poražení bossové. Ti už se nezvedají, což je v mnoha případech povzbudivá zpráva. Taky jsou tady zkratky k novým bossům. Nemusíte díky nim probíhat všechny úrovně a můžete se rychleji dostat do předtím nepřístupných lokací. S tím jsou ruku v ruce upgrady a další vylepšení, které vás ženou do dalšího dobrodružství a pořád dokola.

Rogue Legacy 2 je prostě návyková hra. Nesnaží se o nic přehnaně komplikovaného nebo světoborného, co se gameplaye týká a funguje to skvěle. Pořád je to dost těžká hra, abyste se museli snažit, ale není nepochopitelně složitá. Dvojka jednoduše navazuje na úspěch jedničky a všechno jenom zvětšuje – větší svět, větší výzva, větší odměny. Snad jedinou výtkou je trochu nemotorné ovládání na klávesnici, oproti gamepadu, ale to už je asi na preferencích hráče. Za mě je to fakt povedený platformer, který se dá hrát pořád dokola.

Hodnocení 9/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *